Czołowe zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką

Kilka minut przed godziną 3:00, 12 września doszło do poważnego wypadku drogowego na drodze krajowej nr 16, w okolicy miejscowości Marciniaki. Czołowo zderzyły się osobowy peugeot z zestawem ciężarowym. Pojazdami podróżowali sami kierowcy.

 Do akcji ratowniczej zadysponowano trzy samochody ratowniczo-gaśnicze z JRG Ostróda. Strażacy na miejscu wypadku zastali potężnie rozbity samochód osobowy oraz ciężarówkę w rowie. Siła zderzenia była ogromna, silnik z osobówki znajdował się kilkanaście metrów od pojazdu. Kierowca peugeota znajdował się w pojeździe. Lekarz z zespołu Państwowego Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon 29-letniego mężczyzny. Kierujący ciężarowym volvo nie odniósł obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zlikwidowali wyciek oleju napędowego w ciężarówce. Następnie odpompowali paliwo do zbiorników zastępczych. Droga była zablokowana kilka godzin. Przyczyny wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury.

Komunikat KPP Ostróda:

Tragiczny w skutkach wypadek drogowy na drodze K16

Policjanci pracowali na miejscu tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń kierowca peugeota z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. Kierowca osobówki zginął na miejscu.

Do zdarzenia doszło dziś (12.09.2019) około godz. 3:00. Według wstępnych ustaleń kierowca osobowego peugeota jadąc w stronę Ostródy z nieznanych obecnie przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka ciężarowym volvo. Kierujący peugeotem 29- latek zginął na miejscu. Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie- był trzeźwy.

Na miejscu tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.

(kpt. Grzegorz Różański/ KPP Ostróda/fot. sekc. Sławomir Bruski)