AktualnościHALO MORĄG

Czy jest szansa na remont kładki w tym roku?

Poseł Zbigniew Ziejewski interweniował kolejny raz w sprawie kładki nad torami w Morągu. Tym razem u Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Olsztynie. Zgodnie z odpowiedzią, Wojewódzki Inspektor wydał decyzję nakazującą PKP S.A. zabezpieczenie kładki oraz jej remont. Decyzja jest nieprawomocna, a PKP S.A. odwołało się od tej decyzji. Teraz decyzję ma podjąć Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego. Poseł ma nadzieję, że do końca roku kładka doczeka się remontu.

Zamknięta kładka nad torami w Morągu wciąż utrudnia życie mieszkańców. Szczególnie tych, którzy chcą dostać się na Zatorze.

– Dla mnie jako morążanina sprawa remontu kładki jest priorytetowa, dlatego po raz kolejny zainterweniowałem w tym temacie, tym razem u Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Olsztynie – mówi Zbigniew Ziejewski.

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję, w której zobowiązał PKP S.A. do:

– zabezpieczenia kładki przed dostępem osób postronnych,

– utrzymania zabezpieczenia do czasu zakończenia remontu, tj. wymiany skorodowanych elementów ustroju nośnego, oczyszczenia i zabezpieczenia antykorozyjnym konstrukcji stalowej.

Od tej decyzji PKP S.A. odwołało się do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie, więc wciąż musimy czekać na prawomocną decyzję ze stolicy.

– Przewlekłość postępowania i przerośnięta biurokracja w tej sprawie jest przerażająca. Przez rok mieszkańcy Morąga nie mogą korzystać z tak ważnego szlaku pieszego. Jestem pełen nadziei, że w najbliższych tygodniach sprawa doczeka się finalnego rozstrzygnięcia, a remont kładki nastąpi jeszcze w tym roku. Obiecuję trzymać rękę na pulsie – dodaje poseł Z.Ziejewski.

(red.)

Odpowiedź Woj. Nadzoru Budowlanego nt. kładki w Morągu

error: Nie kopiuj!!!