AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Czy wiesz, że bezpieczeństwo żywności opiera się w dużej mierze na nauce?

Naukowcy systematycznie monitorują i oceniają żywność na każdym etapie – od pola do stołu, analizują skład, właściwe znakowanie, sposób przechowywania i terminy przydatności do spożycia.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie żywności w UE oraz o dokonywaniu świadomych wyborów żywieniowych.

Skąd mam wiedzieć, że moja żywność jest bezpieczna?

Najlepiej spożyć przed, najlepiej spożyć do, informacje o wartościach odżywczych…

Co to wszystko oznacza i jak tych informacji używać podczas zakupów żywności?

Dowiedz się, co jest najlepsze dla Ciebie i Twojej rodziny, czytając etykiety i rozumiejąc przedstawione tam informacje. Informacje te są wymogiem europejskim i mogą pomóc w dokonaniu właściwego wyboru żywności.

Kto określa, jaka żywność jest bezpieczna?

Dlaczego nauka jest tak ważna, jeśli chodzi o bezpieczeństwo żywności ?

Nauka odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu, że żywność na Twoim talerzu jest bezpieczna do spożycia. Od pola, przez gospodarstwo i producenta aż do Twojego talerza, naukowcy z całej Europy monitorują i oceniają żywność nieustannie, więc żywność, którą zdecydujesz się zjeść, jest bezpieczna. Porady EFSA pomagają informować o europejskich przepisach chroniących konsumentów

Degustacja żywności z pełnym spokojem

Jakie są składniki systemu bezpieczeństwa żywności UE?

Współpraca na terenie Europy między EFSA i krajowymi organami ds. bezpieczeństwa żywności, jak również dialog z organizacjami konsumenckimi, społeczeństwem obywatelskim i przemysłem spożywczym gwarantują, że możemy ufać żywności, którą spożywamy, gdziekolwiek jesteśmy.

Więcej na ten temat:

https://campaigns.efsa.europa.eu/EUChooseSafeFood/?fbclid=IwAR3GavWOyTQfkdqWD473kT1GADBoStctzzhpZQw4eO66rd5VNqBiRZaMATg#/index-pl

(red./WSSE Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!