AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Darmowy internet z biblioteki dla chętnych

Potrzebujecie trochę Internetu? Zapraszamy do nas! Darmowe wi-fi dostępne jest na terenie całej biblioteki – zachęcają na swoim profilu w mediach społecznościowych morąscy bibliotekarze.

W bibliotece w Morągu i w wybranych filiach bibliotecznych uruchomiono bezprzewodowy punkt dostępu do Internetu. Każdy czytelnik wyposażony w odpowiednio skonfigurowanego laptopa, tableta czy smartfona uzyska bezpłatny dostęp do tej usługi.

Z bezprzewodowego łącza można korzystać w całym budynku MBP. Każdy zainteresowany musi być zorientowany w działaniu usługi. Pracownicy Biblioteki nie świadczą pomocy przy jej konfiguracji.

PARAMETRY POŁĄCZENIA:
– SSID:  PublicPIAP lub Biblioteka
– połączenie nieszyfrowane
– numer IP przypisywany automatycznie przez serwer DHCP

UWAGA: Po połączeniu do sieci PublicPIAP należy korzystać wyłącznie z komunikacji nieszyfrowanej. W przypadku połączeń bezpiecznych SSL (https://…) bez zaakceptowania certyfikatu Fortinet przeglądanie strony nie będzie możliwe. Niektóre aplikacje na smartfonach nie umożliwiają zmian certyfikatu, więc mogą działać nieprawidłowo, np. Google Play, App Store. Więcej informacji – tutaj (strona w jęz. ang.). Wykonując instrukcję na podanej stronie pomijamy dwa pierwsze kroki, w kroku 3 pobieramy certyfikat stąd pobierz certyfikat, a następnie instalujemy go zgodnie z krokiem 4.

(MBP Morąg)

error: Nie kopiuj!!!