Diabetycy z morąskiego koła zdobywają wiedzę

W morąskim ratuszu odbyło się kolejne w tym roku spotkanie edukacyjne organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Morągu. Tematem wykładu było jelito grube, profilaktyka i leczenie. Wykład prowadzili lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

– Mamy bardzo szeroką gamę programów prozdrowotnych. Realizujemy programy profilaktyczne. Przynajmniej raz na kwartał przyjeżdżamy do morąskich diabetyków, żeby podzielić się z nimi tym, co jest najnowsze. Najnowsze trendy w medycynie, a w szczególności dotyczące właśnie diabetyków – mówi Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpital Zespolonego w Elblągu.

Morąska organizacja działająca na rzecz cukrzyków bardzo ściśle współpracuje z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Elblągu. Nawiązuje obecnie współpracę ze Szpitalem Miejskim w Elblągu.

 – Tematem wrześniowego wykładu było jelito grube, profilaktyka i leczenie. Nowotwór jelita grubego to bardzo podstępne schorzenie, które długo nie daje objawów. Największa liczba zachorowań przypada po 60 roku życia. Dlatego ważna jest profilaktyka, która zmniejsza ryzyko choroby – mówi Małgorzata Jaśkowiak, prezes PSD w Morągu.

Kolejne spotkanie edukacyjne odbędzie się 28 października 2019 r. w sali konferencyjnej Morąskiego ratusza, o godzinie 11:00. Serdecznie zapraszamy.

(red.)