Warmia i Mazury

Diety NFZ. Sprawdzone przepisy podane w nowy sposób

W portalu Diety NFZ promujemy zdrowe nawyki żywieniowe i wspieramy osoby z chorobami przewlekłymi w wyborze odpowiedniego menu. Z portalu korzysta już ponad pół miliona użytkowników. Właśnie uruchomiono nową wersję strony diety.nfz.gov.pl. Dzięki wprowadzonym zmianom korzystanie z portalu jest teraz jeszcze łatwiejsze.

Nowe funkcjonalności w dostępnej wersji

Poza odnowioną szatą graficzną portal zyskał nowe treści. W portalu znajdziesz:

10 planów żywieniowych opartych na diecie DASH, np.: Hashimoto, cukrzyca, senior, czy classic

możliwość indywidualnego doboru planu żywieniowego do preferencji użytkownika

plan żywieniowy dla całej rodziny

ponad 7500 przepisów w różnych kalorycznościach, opracowanych przez dietetyków

filmy z poradami żywieniowymi i przepisami

trafne porady na temat zdrowego odżywiania

quizy o zdrowych nawykach

e-booki z przepisami.

WAŻNE!

Korzystanie z portalu jest bezpłatne. Portal spełnia wymogi dotyczące dostępności cyfrowej.

dr Paweł Koczkodaj, zastępca kierownika Zakładu Epidemiologii i Prewencji Pierwotnej Nowotworów w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie — Państwowym Instytucie Badawczym

Portal dzięki różnym formom prezentowanych treści zachęca do pogłębienia wiedzy o zdrowym odżywianiu. Jego dużą zaletą jest możliwość bezpłatnego pobierania planów żywieniowych wraz z listą niezbędnych zakupów według indywidualnych preferencji i potrzeb zdrowotnych.

Portal przeznaczony jest nie tylko dla osób zdrowych, które chcą wypracować odpowiednie nawyki żywieniowe – ale jest również wsparciem dla osób chorujących przewlekle (dostępne są plany żywienia m.in. dla chorujących na nadciśnienie czy cukrzycę). Jestem przekonany, że przygotowane narzędzie będzie pomocne w pracy dietetyków, edukatorów zdrowotnych i jest kolejnym, dobrym krokiem w kierunku zwiększenia skuteczności prewencji chorób cywilizacyjnych takich jak otyłość czy nowotwory złośliwe.

O ważnych sprawach w prosty sposób

Nowy portal Diety NFZ to także przejrzyste menu strony i prosta komunikacja. Dzięki tym zmianom każdy użytkownik może w łatwy sposób poruszać się po nowej stronie ­­– nie ważne, czy korzysta z komputera, czy z telefonu.

Przypominamy, po założeniu konta, otrzymasz spersonalizowany plan żywieniowy aż na 28 dni.

Katarzyna Szczerbowska, Fundacja eFkropka

Mówienie o zdrowym żywieniu jest bardzo potrzebne. Jedzenie jest ważne dla dbania o zdrowie nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. W portalu Diety NFZ znajdziemy przepisy na potrawy zgodne z wybranym planem żywienia, dostosowanym do stanu zdrowia. Dowiemy się, jaki rodzaj jedzenia jest dla nas odpowiedni, co się dzieje z naszym organizmem, ile kalorii powinniśmy zjadać dziennie. Wartością jest to, że plan posiłków otrzymujemy bezpłatnie, czyli jest dostępny dla każdego.

Walorem portalu jest przedstawianie diet jako sposobu odżywiania, bo chodzi o nawyki, o styl życia, a nie o chwilowe zmiany albo odchudzanie.

Zaletą portalu jest prosty język przekazu. Cieszy mnie, że portal jest stworzony w taki sposób, aby był jasny, przejrzysty i dostępny dla szerokiej grupy ludzi.

Przetestuj nową wersję portalu Diety NFZ

(NFZ)

error: Nie kopiuj!!!