Warmia i Mazury

Dla miłośników inicjatyw teatralnych

W podolsztyńskich Węgajtach i okolicach (gm. Jonkowo) po raz kolejny odbędzie się „Wioska Teatralna”, która wzbudza od lat zainteresowanie miłośników akcji teatralnych realizowanych przez Teatr Wiejski.

Festiwal mają tworzyć zespoły, dla których źródłem inspiracji jest tradycja. Spektakle mają również pokazywać problemy i zagrożenia we współczesnym świecie.

Spektakle, warsztaty, wystawy i wykłady, które odbywają się pod hasłem „Ziemia moim ciałem. Sztuka w obliczu kryzysu ekologicznego”, potrwają od 24 do 27 września 2020 roku.

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM:
24 września
– godz. 17.00
Moja-niemoja historia, moja-niemoja pieśń – pokaz pracy warsztatu Davida Zelinki, prowadzonego w ramach lipcowej edycji Wioski Teatralnej w ośrodku Chaloupka k. Pragi
– godz. 18.00
Na półmetku 2010 – 2030: – muzyka teatralna, promocja wydawnictwa, rozmowa. spotkanie nt. ekologiczno-teatralnego programu Źródła i przyszłość realizowanego przez Inną Szkołę Teatralną/ Teatr Węgajty.

25 września
– godz. 11.00
Muzykowanie na organicznym syntezatorze – warsztat gry na drumli wietnamskiej dla początkujących, prowadzenie: Helen Hahmann, inicjatorka festiwalu Radio Revolten w Halle (Niemcy), autorka blogu https://www.danmoi.com/wp/ poświęconego drumli
– godz. 16.00
„Lokalna forma wspólnoty i współdziałania jako najskuteczniejszy ośrodek przebudowującego się społeczeństwa” – spotkanie z Tomaszem Rakowskim, autorem książki o współczesnej Mongolii pt.: Przepływy, współdziałania, kręgi możliwego (wyd. Fundacja Terytoria Książki, 2019)
– godz. 17.15
Uk – ro – pol: Otwarcie wystawy malarstwa i instalacji polsko-ukraińskiego kolektywu artystycznego. Autorzy prac: Jan Sobaszek i Pasha Tishenko
– godz. 18.00
„Czy Polska przetrwa do 2030 roku?” – spotkanie z Edwinem Bendykiem, autorem niedawno wydanej książki pt.: W Polsce, czyli wszędzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata. (wyd. Polityka, 2020)
– godz. 20.00 – Otwarcie akcji Sztuka w obejściu
Homo empathicus – otwarcie wystawy rzeźb z udziałem autorki Ewy Dąbrowskiej, która zaśpiewa swoje kompozycje wraz z zespołem (Weronika Pardela, Katarzyna Szyffer)
– godz. 21.00, plener leśny w bliskiej odległości od ośrodka Węgajty
O paleniu ognia i innych najważniejszych sprawach. Duet na ognisko i opowieści, wykonawcy: Bartek Wrona, Piotr Magdziarz, Bartosz Luz
po spektaklu, w Teatrze: Ziemia jest moim ciałem – nagrania filmowe i muzyczne „Tęczowych wojowników”

26 września
– godz. 11.00 – 16.00 w różnych miejscach działań Sztuki w obejściu
Pogotowie muzyczne – odwiedzanie wystaw przez zespół muzyczny z Teatru Węgajty
– godz. 16.00 na placu wiejskim w Nowym Kawkowie
Antropocen– spektakl Teatru Wirtualnego (Piła), reż. Ewelina Wyrzykowska

27 września
– godz. 11.00
Muzykowanie na organicznym syntetyzatorze – warsztat gry na drumli wietnamskiej dla początkujących, prowadzenie: Helen Hahmann (powtórka warsztatu dla osób, które nie mogły uczestniczyć w pierwszym terminie)
– godz. 12.00 w siedzibie Stowarzyszenia „Ręką dzieło”, Godki 21
„O suwerenności żywnościowej” – wykład dr hab. Paulina Kramarz (UJ)
– godz. 17.00 w ośrodku teatralnym Węgajty
Królewna śni – spektakl zespołu Scena za ścianą (Warszawa), reż. Dagna Ślepowrońska

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!