Dla osób zainteresowanych występami w produkcji filmowej

Pod koniec lutego do Olsztyna zjadą filmowcy pod wodzą Piotra Domalewskiego, by przez kilka dni realizować sceny do jego najnowszego filmu pt.”Jak najdalej stąd”. Film otrzymał wsparcie finansowe z budżetu Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego.

W ocenie ekspertów i komisji konkursowej obraz ten ma duże szanse na powtórzenie sukcesu artystycznego i komercyjnego jakim był debiut Piotra Domalewskiego „Cicha Noc”.

Siłą tego projektu utrzymanego w klimacie czarnej komedii, a wręcz tragikomedii, jest tematyka (emigracja zarobkowa) i postać głównej bohaterki. Znaczący wpływ na potencjał komercyjny filmu, ma fakt, że jest to historia, której akcja rozgrywa się w Polsce (Warmia i Mazury), ale i na terenie Irlandii. Międzynarodowy charakter filmu to szansa na bogate życie festiwalowe i szeroką nie tylko krajową dystrybucję.

Wiele scen realizowanych będzie w mieście, co spowoduje ograniczenia w ruchu ulicznym w dniach 21-26 lutego 2019 r. Ale w myśl powiedzenia: „sztuka wymaga poświęceń” mieszkańcy stolicy regionu na pewno podejdą do tego z wyrozumiałością. Tym bardziej , że wielu z nich będzie mogło w filmie zagrać.

Naborem statystów zajmuje się jedna z największych agencji castingowych w Polsce Studio ABM. Zainteresowani proszeni są o pobranie i wypełnienie formularza: goo.gl/forms/MwgCwKXie0ibk19I2

W filmie wystąpią m.in. Kinga Preis i Arkadiusz Jakubik. W postać głównej bohaterki Oli wcieli się Zofia Stafiej, studentka I roku wydziału aktorskiego łódzkiej Filmówki. (wwim)