Warmia i Mazury

Długi majowy weekend w powiecie ostródzkim

Długi majowy weekend już za nami. Dla wielu mieszkańców naszego powiatu był to czas odpoczynku i spotkań z najbliższymi. Dla policjantów, był to czas wzmożonej pracy. Jak co roku o bezpieczeństwo dbali funkcjonariusze ostródzkiej drogówki, patrolówki, kryminalni oraz policyjni wodniacy. W działaniach wspierali nas żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Morąga.

Policjanci ostródzkiej drogówki oceniają miniony weekend jako bezpieczny. Co bardzo nas cieszy w tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu 12 kolizji drogowych. Od piątkowego popołudnia policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Niechlubny rekordzista w tej grupie jechał przez Stębark z prędkością ponad 130 km/ h. To o ponad 80 km/ h za szybko.

W trakcie długiego majowego weekendu policjanci zatrzymali również 4 kierowców którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

O bezpieczeństwo mieszkańców dbali również policjanci ostródzkiej prewencji wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z Morąga. Funkcjonariusze patrolowali ulice miasta, parki, bulwar oraz okolice lasów pilnując porządku publicznego i sprawdzając, czy mieszkańcy stosują się do aktualnych przepisów porządkowych związanych z epidemią koronawirusa.

W miniony weekend służbę rozpoczęli również ostródzcy wodniacy. Policjanci patrolowali jezioro Drwęckie dbając o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Funkcjonariusze sprawdzali uprawnienia, dokumenty oraz stan trzeźwości sterników. Zwracali uwagę na wyposażenie łodzi i kontrolowali, czy osoby przebywające na wodzie stosują się do przepisów porządkowych.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!