AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Długi świąteczny weekend na drogach powiatu ostródzkiego

Wzmożony ruch na drogach i więcej policyjnych patroli- to typowe elementy każdego długiego weekendu. Funkcjonariusze w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych oraz na motocyklach i łodziach nieprzerwanie kontrolują ruch na drogach i akwenach regionu. Policjanci zwracają uwagę na to czy przestrzegane są obowiązujące przepisy dotyczące ruchu lądowego i wodnego. Sprawdzają stan trzeźwości kierowców i sterników i kontrolują to czy wszyscy pasażerowie są przewożeni zgodnie z przepisami.

W trakcie minionego weekendu policjanci pracowali na miejscu 11 kolizji oraz 1 wypadku drogowego, do którego doszło w środę (03.06.2021r.) około godz. 12:30 na drodze k16 w okolicy m. Ryńskie. Według wstępnych ustaleń podczas manewru wymijania doszło tam do czołowego zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Poszkodowany motocyklista został przetransportowany do szpitala. Trwa ustalanie oraz wyjaśnianie wszystkich okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.

Od środy do niedzieli policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich ujęty został przez funkcjonariusza w czasie wolnym od służby.

W sobotę (05.06.2021r.) około godz. 22:00 w Ostródzie policjant ostródzkiej patrolówki zauważył jadącego ulicą Jagiełły volkswagena, którego kierowca wykonywał dziwne manewry i kilkukrotnie wjechał na chodnik. Funkcjonariusz podejrzewając, że mężczyzna może być pijany natychmiast zareagował. Zatrzymał kierującego, uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce umundurowanych kolegów. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 50- latka wykazało ponad 2,5 promila. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. To tam podjęta zostanie decyzja o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!