Dni Morąga – podsumowanie

W dniach 03-04.08.2019 r. odbyły się Dni Morąga. Program dwudniowej imprezy organizatorzy wypełnili różnymi atrakcjami. Było koncertowo i kolorowo.

Dni Morąga zainaugurowane zostały koncertem Joanny Paczkowskiej. W dalszej części obchodów wystąpił zespół „BRASS”. Gwiazdami wieczoru byli: Filip Lato i Jula.

– Dzieci, młodzież i dorośli świetnie bawili się podczas Festiwalu Holi, czyli Święta Kolorów. Świetna zabawa przyciągnęła tłumy zainteresowanych. Dzieci mogły również skorzystać z zabawy z Myszką Miki. Animatorzy z „Animacji Sezamkowych” z Olsztyna przeprowadzili wiele gier i konkursów dla dzieci – mówi Beata Cetkowska z MDK.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Morągu przeprowadziło badania poziomu cukru i ciśnienia. Do badań zachęcali nie tylko przedstawiciele Koła i Poradni Diabetologicznej m.in. Urszula Tomkowiak ale i Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu Elżbieta Gelert.

Pierwszego dnia imprezy w ramach dni miasta w parku przy stadionie odbywała się akcja „Postawmy Kubę do pionu”. Był to 12 godzinny bieg zorganizowany przez Stowarzyszenie Leśny Cross oraz Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Drugi dzień święta miasta rozpoczął się koncertem Pauliny Podębskiej. Następnie na scenie wystąpił Tomasz Fridrych, Mirosław Jagielski z zespołem. Dni Morąga zakończył koncert zespołu „Farba”.

– Podczas dwudniowych obchodów dni miasta między koncertami odbywały się konkursy. Na uczestników wydarzenia czekały również stoiska gastronomiczne i handlowe, a dla najmłodszych dmuchańce – dodaje Beata Cetkowska.

Organizatorzy wydarzenia: Burmistrz Morąga oraz Morąski Dom Kultury składają serdeczne podziękowania instytucjom, firmom i osobom za wsparcie finansowe i rzeczowe święta miasta.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

(MDK/red./fot. Ada Metryka/dw)