Dni Rodziny 2019 w Morągu

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Morągu odbyło się spotkanie dotyczące organizacji i samej inauguracji oraz obchodów XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny na terenie Gminy Morąg pod hasłem „ Małżeństwo – dobre relacje, silna rodzina”. Wzięli w nim udział przedstawiciele m.in.: MOPS w Morągu, Morąskiego Domu Kultury, Środowiskowego Domu Samopomocy w Morągu, Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Morągu, Morąskiego Stowarzyszenia Wspierania Rodzin, CSK Animator Katarzyna Królak.

W trakcie spotkania ustalono, że morąska inauguracja Dni Rodziny odbędzie się 13 maja br. o godz. 11.00 w Morąskim Domu Kultury. Patronat Honorowy objął Burmistrz Morąga, zaś patronat medialny m.in. nasz portal www.mediagroupinfo.pl.

W ramach spotkania zaplanowano wykład psychologa, wspólne śpiewanie z muzykalnymi rodzinami, spektakl teatralny w wykonaniu młodzieży, badania poziomu cukru we krwi, poczęstunek.

W ramach Dni Rodziny zaplanowano także wystawę fotografii małżeństw z wieloletnim stażem z rodzinami oraz rozmowy dotyczące recepty na dobre relacje w związku oraz silną rodzinę.

W tym miejscu organizatorzy tego wydarzenia zapraszają mieszkańców z naszej gminy, które posiadają długi staż małżeński i chciałaby podzielić się swoimi fotografiami oraz opowieściami ze swojego życia o zgłaszanie się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, Wypożyczalni dla Dorosłych.

W ramach obchodów Dni Rodziny  w Morągu 27 maja zorganizowana zostanie również impreza poświęcona rodzinie, a przygotowana przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu.

Dni Rodziny potrwają w naszym regionie od 10 maja do 14 czerwca. W tym czasie w naszym mieście odbędzie się szereg imprez, m.in. 2 czerwca – festyn w morąskim Domu dla Dzieci i Młodzieży „Promyk”, 1 czerwca – festyn z okazji Dnia Dziecka na alejkach, wystawa w morąskim muzeum.

O wszystkich będziemy pisali na bieżąco.

(red.)