„Dni uczenia się dorosłych”- kampania społeczna

W dniach 15 września – 15 października przeprowadzona będzie kampania „ Dni uczenia się dorosłych”. Jest to kampania społeczna wspierająca dorosłych w kształtowaniu i rozwijaniu nawyku ciągłego uczenia się.

Została zainicjowana w latach 80tych, jest cyklicznie realizowana w wielu krajach pod egidą UNESCO jako Adults Learner’s Week lub Festival of Learning, kilka edycji odbyło się również w Polsce, począwszy od 2009 roku.

Tegoroczna polska edycja kampanii odbywa się pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO oraz patronatami Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Otwartego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Instytutu Badań Edukacyjnych, Konfederacji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz Konfederacja Lewiatan.

Celem kampanii jest uświadomienie osobom dorosłym, jak ważna jest nauka przez całe życie, a podnoszenie kompetencji jest jednym z kluczowych elementów, pozwalających rozwinąć skrzydła na każdym etapie życia.

Aby stać się Partnerem kampanii wystarczy zorganizować bezpłatny warsztat, szkolenie czy inną formę spotkania edukacyjnego, podczas którego dorośli będą mogli nauczyć się lub dowiedzieć czegoś nowego. Spotkania muszą odbyć się  w terminie od 15 września do 15 października.

Rejestracji można dokonać na stronie: https://edurosli.pl/
Koordynatorem projektu na terenie województwa jest Pani Jolanta Taperek:
e-mail: j.taperek@modernschool.pl , biuro@modernschool.pl

tel.: 506 850 404, 696 557 557

(wwim)