AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Druga edycja „Pole nadziei” w Morągu

Stowarzyszenie Leśny Cross z Morąga bierze udział w międzynarodowej akcji „Pole nadziei”, której zadaniem jest posadzenie żonkili – jako symbolu nadziei. Inicjatywę wsparła kolejny rok Gmina Morąg użyczając terenu pod sadzonki. Do współpracy  zostali zaproszeni żołnierze z 16 Batalionu Zmechanizowanego 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, którzy sadzili żonkile przy morąskim herbie przeznaczonym do zbiórki nakrętek.

Pola Nadziei jest akcją zbierania pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów zainicjowaną w 1998 roku.

Każdego roku sadzone są żonkile, które są symbolicznym akt solidarności z umierającymi. Wiosną, gdy zakwitają żonkile, od marca do maja odbywają się szeroko zakrojone akcje, których celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów, oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Ofiarodawcy otrzymują za datki – kwiat żonkila.

– Ta akcja ma na celu uwrażliwienie ludzi na choroby przewlekłe. Chcemy pokazać, że gdzieś obok jest czasami samotny człowiek, który potrzebuje naszej pomocy, wsparcia. W tym roku udało się nam posadzić 500 sadzonek  – mówi Jarosław Rowicki, prezes Stowarzyszenia Leśny Cross w Morągu.

Leśny Cross otrzymał kolejny rok wsparcie ze strony Gminy Morąg. Na apel odpowiedział ponownie Leszek Biernacki, zastępca Burmistrza Morąga, który zaoferował pomoc przy znalezieniu miejsca na posadzenie żonkili oraz zaprosił do włączenia się do akcji żołnierzy z morąskiej jednostki.

Na wiosnę będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum „Palium” z Olsztyna, a ofiarodawcy za swoją hojność otrzymają żonkile.

(red./fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!