Warmia i Mazury

Dwa miesiące z bajkami w Lidzbarku Warmińskim

 „MIĘDZY BAJKI WŁOŻYĆ” to Festiwal Książki i Ilustracji dla Dzieci Dużych i Małych po raz pierwszy odbędzie w lipcu i sierpniu w Lidzbarku Warmińskim.

Inaugurację wydarzenia zaplanowano na 9 lipca – otwarciem wystawy prac mistrza ilustracji Józefa Wilkonia (godz. 19). Dzień później o godz. 18 wszyscy chętni mogą wziąć udział w wieczorze autorskim z Adamem Wajrakiem, ekologiem i dziennikarzem przyrodniczym pt. „Nie tylko o wilkach”. Spotkania inauguracyjne odbędą się w Oranżerii Kultury.

Uczestnicy będą mogli skorzystać m. in. ze spotkań z książką „Czytanie w Altanie”, warsztatów plastycznych: „Okładka-Zakładka”, „Co to za zwierzę, co Cię nabierze” oraz przystąpić do gry miejskiej „Z Krasickim po uliczkach Lidzbarka”. W sierpniu odbędą się spotkania autorskie z Ewą Chotomską i Józefem Wilkoniem.

Wspólnymi siłami partnerzy projektu MIĘDZY BAJKI WŁOŻYĆ chcą współcześnie kreować kulturalną markę Lidzbarka Warmińskiego, pamiętając o jego wielowiekowej tradycji. Nazwa została zaczerpnięta z bajki Ignacego Krasickiego, biskupa warmińskiego, Księcia Poetów Polskich – duchowego patrona działań projektowych.

Projekt jest wspierany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.
Biuro festiwalowe, informacje i kontakt w Oranżerii Kultury: tel. 517 262 146, mail oranzeria@lidzbarkw.pl.

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!