AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKA

Dwie kolejne maszyny zasiliły Pracownie Orange w bibliotece

Morąska biblioteka wygrała 2 kolejne maszyny do szycia! W Makerspace, w Pracowni Orange są już 4! – Te wspaniałe maszyny zdobyliśmy w konkursie „Z sercem uszyte” na scenariusz zajęć krawieckich ogłoszonym przez Fundację Orange – mówią morąscy bibliotekarze.

– Dzięki temu już niedługo przeprowadzimy ciekawe warsztaty dla przyszłych mam, które chcą samodzielnie wykonać ozdobę do pokoju swojego maluszka. Śledźcie naszą stronę i Facebooka, aby być na bieżąco!  Niedługo wznowimy również cykl warsztatów krawieckich dla początkujących „Szwalnia Sztuki Podstawowej” – wyjaśnia MBP w Morągu.

Biblioteka przypomina, że na co dzień maszyny są dostępne do użytku i jeśli ktoś chcecie coś uszyć, podłożyć, przerobić, możecie z nich korzystać.

– Drukarki 3D, roboty, wirtualna rzeczywistość, plotery laserowe, komputery i ….kolejne maszyny do szycia, tak wygląda wyposażenie Pracowni Orange w morąskiej bibliotece. Te ostatnie, dzięki wszechstronnym umiejętnościom naszej grupy inicjatywnej posłużą do kreatywnych warsztatów – dodaje Elżbieta Dziubińska, dyrektor MBP w Morągu.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Pracownie Orange.

(red./MBP Morąg)

error: Nie kopiuj!!!