Warmia i Mazury

Dziedzictwo historyczne – szkolenia dla nauczycieli

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie zaprasza wszystkich nauczycieli z regionu na dwa szkolenia związane z dziedzictwem historycznym województwa.

9 czerwca 2021 roku (godz. 16 w formule on-line) zaplanowano warsztaty „Stalag IB – historia i współczesność”.

Stalag IB Hohenstein (teraz Olsztynek) to największy obóz jeniecki na Mazurach. W latach 1939-1945 więziono tutaj kilkaset tysięcy jeńców z całej Europy.

Zapraszamy na spotkanie z historykiem, autorem książki poświęconej obozowi w Hohenstein – Bogumiłem Kuźniewskim oraz z Barbarą Święcicką i innymi pracownikami Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, dzięki którym powstał  reportaż poświęcony temu miejscu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 7 czerwca (nr szkolenia AH-092) – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Z kolei na przełomie maja i czerwca zaplanowano warsztaty stacjonarne poświęcone dziedzictwu Warmii i Mazur. Uczestnicy zapoznają się z gwarą warmińską, zapoznają się ze zwyczajami dawnych mieszkańców tych ziem oraz będą malować regionalne motywy.

Warsztaty prowadzić będą prof. Izabela Lewandowska, Edward Cyfus, dr Marta Wasilewska-Frągnowska i dr Iwona Jóźwiak.

Dokładny termin zostanie podany zainteresowanym po zakończeniu naboru. Chętni muszą zarejestrować się przez formularz zgłoszeniowy (AH-045 Polak Warmiak dwa sąsiady – Polok Warnijok dwa siójsiody) – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Osoba do kontaktu:
Iwona Jóźwiak
doradca metodyczny
W-M ODN w Olsztynie
jozwiak@wmodn.olsztyn.pl

(wwim)

 

error: Nie kopiuj!!!