Dzięki mieszkańcom bocian ma nowe gniazdo

Jak poinformowała nas Agnieszka Stańczak, jedna z mieszkanek ul. Świerkowej w Morągu: – Dzięki życzliwości Pani Ewy Rodziewicz bocian, którego Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska pozbawiła domu będzie miał nowe gniazdo.

Mieszkańcy, nie czekając na ruch RDOŚ w Olsztynie, który obiecał postawić nowe gniazdo, wzięli sprawy w swoje ręce. Teren pod nowy słup  z gniazdem dla bociana zadeklarowała, że przekaże Agnieszka Stańczak, zaś słup, mieszkająca również na tej samej ulicy Ewa Rodziewicz.

Ostatecznie słup z gniazdem stanął na posesji Państwa Rodziewicz. Mieszkańcy czekają teraz na spełnienie obietnicy przez RDOŚ w Olsztynie i postawienie słupa z gniazdem bocianim.

– Wszystko załatwił mąż pani Ewy Rodziewicz. Postanowił uruchomić swoje kontakty i sam we własnym zakresie zorganizował wszystko. Postawili ten słup u siebie na posesji. Bardzo się cieszymy i czekamy już na boćka. Ale cały czas będziemy się jeszcze domagać tego słupa od ochrony środowiska, tam na mojej prywatnej działce. Będziemy mieli dwa bocianiska – cieszy się Agnieszka Stańczak.

O tej sprawie pisaliśmy tutaj:

(red./fot. arch. mieszkańców)