AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Dzielnicowi promują nowoczesne formy kontaktu z Policją

Ostródzcy dzielnicowi podczas służby rozpowszechniają w swoich rejonach informacje o nowoczesnych formach kontaktu z policją. Aplikacja „Moja komenda” to mobilna wyszukiwarka niezbędnych informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowych. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to z kolei narzędzie, które pozwala przekazywać policji informacje o niebezpiecznych miejscach w okolicy.

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” ostródzcy policjanci rozpowszechniają informacje dotyczące aplikacji „Moja Komenda”. Mundurowi informują jak prosto i szybko ją zainstalować, a także jak intuicyjne z niej korzystać. To właśnie dzięki niej możliwe jest szybkie nawiązanie kontaktu z dzielnicowym. Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze i pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który mundurowy odpowiada za dany rewir. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Wyszukiwarka dzielnicowych działa także w trybie offline, bez dostępu do Internetu. Usługa jest bezpłatna.

To nie jedyna forma kontaktu z policją, o których przekonują mieszkańców policjanci. Dzielnicowi propagują również korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala przekazywać policji informacje o niebezpiecznych miejscach i sytuacjach w okolicy. Z interaktywnej mapy skorzystać może każdy. Wystarczy wejść na stronę internetową jakiekolwiek komendy miejskiej, czy powiatowej i dalej w zakładkę „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa”. Zgłoszenia są anonimowe. Nie trzeba podawać swoich danych. Każda informacja pojawiająca się na mapie jest zawsze weryfikowana.

Przypominamy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie jest aplikacją, która służy zgłaszaniu pilnej interwencji i konieczności natychmiastowego przyjazdu policjantów na miejsce. Do tego celu wykorzystujemy telefony alarmowe 997 lub 112.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!