Warmia i Mazury

Dzielnicowy bliżej nas – pobierz bezpłatną aplikację

Aplikacja „Moja Komenda” to bezpłatny, mobilny przewodnik po polskich jednostkach Policji przygotowany przez Policję oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wszystko to w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, dzięki któremu nie tylko odnajdziemy najbliższą komendę czy komisariat, ale także wyszukamy właściwego dzielnicowego na terenie całego kraju.

Aplikacja to wyjście naprzeciw oczekiwaniu obywateli, którzy kontaktują się z Policją w innych niż te, które bezpośrednio zagrażają życiu lub zdrowiu i nie wymagają natychmiastowej interwencji. Pozwala wyszukać informacje nie tylko o jednostkach Policji wskazując jednocześnie drogę dojścia i dojazdu, ale przede wszystkim ułatwia kontakt z dzielnicowym. To policjanci „pierwszego kontaktu”, którzy utrzymujący stałe relacje ze społecznością lokalną, rozpoznają potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie bezpieczeństwa mieszkańców danego rejonu służbowego.
Zakres działań i wykonywanych czynności przez dzielnicowego jest bardzo szeroki. Realizuje on zadania profilaktyczne, rozwiązuje sąsiedzkie konflikty, przeprowadza wywiady na rzecz uprawnionych podmiotów, ściga sprawców przestępstw i wykroczeń, realizuje zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, współpracuje z instytucjami i samorządami.
Pamiętajmy, że aplikacja nie służy do składania formalnych wniosków i zawiadomień. Pełni funkcję informacyjną i ułatwia kontakt z właściwym dla danego rejonu dzielnicowym.

Sama aplikacja obsługiwana jest intuicyjnie i wystarczy jedno kliknięcie, aby połączyć się z dzielnicowym lub wysłać wiadomość drogą elektroniczną. W przypadku zmiany funkcjonariusza na stanowisku dzielnicowego, numer pozostaje ten sam, ponieważ przypisany jest do odpowiedniego rejonu.

Przypominamy, że dzielnicowy nie pełni służby całodobowo, a w nagłych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.
Aplikację pobrać można pod poniższym adresem:
Dla urządzeń systemu Android –https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altconnect.android.mk&hl=pl

Dla urządzeń systemu iOS – https://itunes.apple.com/pl/app/moja-komenda/id919504159?l=pl&mt=8

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!