AktualnościHALO MORĄG

Dzielnicowy- policjant „pierwszego kontaktu”

Dzielnicowi to najważniejsze ogniwo łączące Policję ze społeczeństwem. Nie bez powodu nazywani są policjantami „pierwszego kontaktu”. To właśnie do nich, w pierwszej kolejności, najczęściej zgłaszają się mieszkańcy ze swoimi problemami. Poniżej lista dzielnicowych z miasta i gminy Morąg.

Każdy dzielnicowy ma swój rejon służbowy. Dzięki temu może utrzymywać bezpośredni kontakt z lokalną społecznością i rozpoznawać potrzeby mieszkańców oraz ich oczekiwania w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Dzielnicowy jest dla wszystkich. Każdy może zgłosić się do niego z problemem czy wątpliwościami. W pracy tych funkcjonariuszy nie ma kategorii błahych spraw – bez względu na problem, z którym zgłaszają się do nich mieszkańcy, do każdego tematu podchodzą z taką samą sumiennością. A przyczyn spotkań z dzielnicowym można doszukiwać się tak naprawdę w każdej sferze życia – ujadający pies na klatce, zbyt głośno zachowujące się młodzież, skłóceni sąsiedzi, utrudnienia w lokalnym ruchu drogowym – to tylko niektóre z codziennych interwencji. Do tego dochodzą sprawy związane z różnymi wykroczeniami, czy przestępstwami. Bez wątpienia, dzielnicowy odgrywa jedną z głównych ról w procesie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Policjant ten, nie tylko oddziałuje na sprawcę, ale przede wszystkim wspiera i motywuję osobę, która doznała krzywdy. W codziennej służbie tych funkcjonariuszy nie ma mowy o monotonii. Jeżeli zajdzie taka potrzeba – wspierają kolegów z patrolu i zatrzymują przestępców, współpracują z kuratorami monitorując rodziny dotknięte przemocą domową. To opinia dzielnicowych jest brana pod uwagę w procesie uzyskiwania pozwolenia na broń, czy też w trakcie rekrutacji kandydatów do Policji.

Realizując rządowy program „Dzielnicowy bliżej nas”, dzielnicowy uczestniczy w spotkaniach z mieszkańcami rejonu służbowego, w trakcie których przybliża im założenia policyjnych inicjatyw, podejmowanych działań, przybliżając rolę jaką pełni na danym terenie, a także przypominając w jaki sposób można się z nim skontaktować.

Pamiętajmy, że kontakt z dzielnicowym możemy nawiązać osobiście, telefonicznie bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej. Informacje dotyczące dzielnicowych i ich rejonów znajdziemy w mobilnej bezpłatnej aplikacji „Moja Komenda” oraz na stronie internetowej jednostki w zakładce „DZIELNICOWY”

Aplikacja mobilna „Moja Komenda” została przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.

Wystarczy, że wprowadzą Państwo miejscowość, nazwę ulicy i numer posesji, a aplikacja wyszuka dzielnicowego, który dba o ten rejon. Dzielnicowych można wyszukiwać także po ich imionach i nazwiskach. Dla ułatwienia Państwu obsługi, w przypadku małych miejscowości, wystarczy wpisać samą nazwę miejscowości.

Dzięki aplikacji mogą Państwo odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy, uzyskać pełne dane teleadresowe i połączyć się z nim jednym kliknięciem, jak też wysłać wiadomość e-mail.

Warto podkreślić, iż w Policji dla Państwa wygody, wprowadzono zasadę stałego numeru telefonu komórkowego oraz adresu email, który jest „przypisany” do określonego rejonu służbowego, nawet w sytuacji zmiany personalnej na stanowisku dzielnicowego, dane te nie ulegają zmianie.

Pamiętajmy – dzielnicowy nie pełni służby całodobowo, stąd też w sytuacjach nagłych należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Morągu asp. szt. Grzegorz Żochowski,  tel. 47 73 244 40

Rejon I – asp. szt. Przemysław Szaniawski

tel. kom. 887 876 121, tel. stacjonarny: 47 73 244 53

Ulice: Aleja Wojska Polskiego, Adama Mickiewicza nr 1-12 , Asnyka, Armii Krajowej, Bema, Bolesława Prusa, Chodkiewicza, Chopina, Dworcowa, Jagiellończyka, Kajki, Kaszubska, Kardynała Wyszyńskiego, Klonowa, Kolejowa, Kościuszki, Kwiatowa, Krańcowa, Krasińskiego, Leśna,Mazowiecka, Mazurska,  Plac Gdański, Plac Kombatantów, Przemysłowa, Radna, Stanisława Moniuszki, Paderewskiego, Szpitalna, Śląska, Topolowa, Wierzbowa, Wróblewskiego, Sienkiewicza,  Rzemieślnicza, Żeromskiego,

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytetowego, realizowanego w okresie od 01.01.2021r. do 31.08.2021r. :

–  w Morągu na terenie Dworca PKP dochodzi do aktów wandalizmu w postaci graffiti na ścianach budynku oraz wagonach pociągów.

Rejon II – sierż. szt. Paweł Chamerski

tel. kom. 887-876-211, tel. stacjonarny: 47 73 244 55

Ulice: Aleja Parkowa, Kujawska, Warmińska, 11 – go Listopada, Ogrodowa, Mickiewicza nr od 13 do 42, Młyńska, 3 – go Maja, Zbożowa Akacjowa, Zamkowa (z rozlewiskiem miejskim ), Daszyńskiego, Zawiszy Dąbrowskiego, Herdera, Jodłowa, Rataja, Kilińskiego, Plac Jana Pawła II, Lipowa, M. C.Skłodowskiej, Łąkowa, Reymonta, Makowa, Sierakowskiego, Malinowa, Osińskiego, Narutowicza, Samulewskiego, Piłsudskiego, Kościelna, Sikorskiego, Krzywa, Sowia, Kasprowicza, Świerkowa, Szkolna, Wenecka, Jagiełły, Witosa, Pułaskiego, Wronia, Pomorska, Wrzosowa, Targowa Sosnowa, Dębowa

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytetowego, realizowanego w okresie od 01.01.2021r. do 01.07.2021r. :

– w Morągu przy ul. Pomorskiej dochodzi do aktów wandalizmu  w postaci graffiti umieszczanego na ścianach wiaty przystankowej.

Rejon III – asp. szt. Paweł Tolak

tel. kom. 887 876 245, tel. stacjonarny: 47 73 244 51

Miejscowości: Antoniewo, Bogaczewo, Chojnik, Dobrocinek, Gulbity, Jurecki Młyn, Jurki, Kalnik, Kamionka, Królewo, Kruszewnia, Łączno, Maliniak, Markowo, Niebrzydowo, Nowy Dwór, Prętki, Rolnowo, Strużyna, Zbożne, Złotna.

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytetowego, realizowanego w okresie od 01.01.2021r. do 31.07.2021r. :

w m. Nowy Dwór w okolicy sklepu spożywczego dochodzi do grupowania się osób, które spożywają alkohol, palą papierosy oraz zaśmiecają teren

Rejon IV – mł. asp. Michał Bączaj

tel. kom. 887 876 164, tel. stacjonarny: 47 73 244 51

Miejscowości: Bartężek, Białka, Bożęcin, Bramka, Dury, Gubity, Jędrychówko, Kretowiny, Kudypy, Lubin, Piłąg, Prośno, Raj, Ruś, Silin, Słonecznik,  Tątławki , Wenecja, Wilnowo, Wola Kudypska, Zawroty, Żabi Róg.

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytetowego, realizowanego w okresie od 01.01.2021r. do 31.07.2021r. :

 – w m. Bożęcin w okolicy sklepu wiejskiego dochodzi do grupowania się osób, które spożywają alkohol, palą papierosy oraz zaśmiecają teren.

(red./KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!