Dzień Bibliotekarza i podsumowanie remontu biblioteki

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Bibliotekarza oraz zakończenia projektu pt.: „Remont i zakup wyposażenia do MBP w Morągu”.

W programie wydarzenia znalazła się prezentacja projektu „Remont i zakup wyposażenia do MBP w Morągu”, recital Joanny Paczkowskiej, wystąpienia gości, poczęstunek.

Zakres pracy wykonanych w budynku i na budynku biblioteki obejmował, m.in.: remont pomieszczeń piwnicznych i korytarza wraz z instalacją elektryczną oraz wymiana grzejników, roboty rozbiórkowe w holu, wymiana grzejników w holu,  stolarkę drzwiową do punktu xero, posadzki i wykładziny w holu,, sufit podwieszony w holu wraz z instalacją elektryczną, ściany, sufity, obudowy i ścianka pod drzwi przesuwne w holu, wyposażenie wraz z montażem -HOL, PUNKT XERO, KĄCIK, HOL góra i inne, demontaż i ponowny montaż rynien i rur spustowych, wymiana obróbek blacharskich, remont elewacji  budynku, zdemontowanie oraz ponownie zamontowanie instalacji odgromowej (ukrycie w rurach PCV), zdjęcie polbruku wokół budynku i wykonanie opaski zgodnie z projektem., remont schodów wejściowych, podjazd dla niepełnosprawnych, remont schodów ewakuacyjnych z tyłu budynku, dostawę i montaż regałów w piwnicy, dostawę i montaż mebli w punkcie xero, zakup i montaż klimatyzacji do sali wielofunkcyjnej.

Zadanie realizowane było w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 2 Infrastruktura bibliotek 2016 -2020 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

O bibliotece, przeprowadzonym remoncie opowiada Elżbieta Dziubińska, dyrektor MBP w Morągu:

***

Terenem działania Miejskiej Biblioteki Publicznej im. K. I. Gałczyńskiego w Morągu jest miasto i gmina Morąg.

Sieć biblioteczną tworzą: Miejska Biblioteka Publiczna im. K. I. Gałczyńskiego w Morągu oraz filie biblioteczne: Biblioteka Publiczna w Bogaczewie, Biblioteka Publiczno-Szkolna w Jurkach, Biblioteka Publiczno-Szkolna w Słoneczniku, Biblioteka Publiczno-Szkolna w Żabim Rogu, Punkt Biblioteczny w Królewie.

Podstawowym zadaniem morąskiej biblioteki jest gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów bibliotecznych oraz stymulowanie, rozwijanie i zaspokajanie zróżnicowanych potrzeb czytelniczych, oświatowych, kulturalnych i informacyjnych mieszkańców miasta i gminy Morąg.

Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski:

(red./fot. dw)