HALO MORĄG

Dzień Dziecka w PKP Intercity – najmłodsi podróżują za darmo!

Z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę dla najmłodszych i ich rodziców. W czwartek 1 czerwca br. dzieci i młodzież do 16 roku życia będą mogły podróżować pociągami narodowego przewoźnika za darmo. Co trzeba zrobić, by otrzymać bezpłatny bilet?

Promocyjna oferta dotyczy podroży po Polsce wszystkimi pociągami PKP Intercity w klasie 2. Uprawnione do skorzystania z niej są dzieci i młodzież do 16 roku życia. Darmowy bilet można pobrać w kasie biletowej lub w pociągu u konduktora (z wyjątkiem pociągów kategorii EIP, na które  bilet można pobrać jedynie w kasie). Bezpłatne podróże w 2. klasie możliwe są za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek dziecka, który należy okazać podczas kontroli biletów – może to być dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, a nawet książeczka zdrowia.

Warto przypomnieć, że dzieci do 4 roku życia przez cały rok mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100%. Należy jednak pamiętać, że takie bilety będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione – na każdą podróż trzeba więc pobrać oddzielny bilet.

Rodzinne podróże w niskich cenach

PKP Intercity ma w swojej ofercie promocje skierowane do rodzin i większych grup, które pozwalają na zakup tańszych biletów również dla opiekunów dzieci. Jedną z nich jest oferta Taniej z Bliskimi. Oferta skierowana jest do małych grup i rodzin, które podróżując pociągami kategorii TLK lub IC w 2 do 6 osób otrzymują 30% zniżki od bazowych cen biletów. Warto pamiętać, że w ramach oferty można dodatkowo skorzystać z przysługującej ulgi ustawowej.

Rodziny planujące przejazd pociągami ekspresowymi EIC lub EIP mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Aby to zrobić wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Wówczas każdy z członków grupy otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet. Osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień.

Z atrakcyjnych ulg mogą skorzystać również posiadacze Karty Dużej Rodziny. Otrzymają oni 30% upustu na zakupione bilety jeśli  przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżowały wspólnie.

Dziecko, które korzysta z promocji z okazji Dnia Dziecka może być również uczestnikiem każdej z wyżej wymienionych grup: Biletu Rodzinnego, Dużej Rodziny oraz Taniej z Bliskimi.

Komfortowe przejazdy z najmłodszymi

PKP Intercity realizując największy w historii spółki program inwestycyjny nie zapomina o najmłodszych pasażerach, dla których podróż pociągiem ma wiele zalet. W trakcie jazdy maluchy nie muszą siedzieć w jednym, wyznaczonym miejscu – mogą przejść się po pokładzie pociągu, bawić się, zjeść posiłek czy w dowolnej chwili skorzystać z toalety.

W pociągach uruchamianych przez PKP Intercity znajdują się przedziały rodzinne, które są odpowiednio oznaczone. Wybierając się w podróż z dziećmi warto wybrać miejsca właśnie w tym przedziale.

Do rodzinnych podróży zachęcają zmodernizowane wagony COMBO, które istotnie poprawiają komfort podróży z najmłodszymi. Pojazdy posiadają dwa wydzielone przedziały dla opiekunów z dzieckiem. Są one przyjazne dla najmłodszych – ściany i wykładzinę podłogową zdobi grafika ze zwierzętami. Siedziska foteli łączą się ze sobą, dzięki czemu powstaje jedna płaszczyzna, która może być użyteczna np. podczas drzemki malucha. W przedziałach znajdują się gniazdka elektryczne i gniazdka USB, a toaleta wyposażona jest w przewijak dla dzieci.

PKP Intercity nie pobiera opłat za zabranie ze sobą niezłożonego wózka dziecięcego. Ponadto we wszystkich pociągach posiadających wagony restauracyjne rodzic ma prawo poprosić obsługę WARS-u o bezpłatne skorzystanie z wrzątku, wyparzenie butelki czy podgrzanie dziecięcego posiłku.

Promocyjne bilety do końca maja

Na majowe podróże warto wybrać PKP Intercity. Na początku maja do sprzedaży trafiło aż 1,5 mln promocyjnych biletów! Dzięki ofercie Promo na najpopularniejszych trasach, takich jak z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta, Katowic czy Poznania, ceny biletów mogą zaczynać się już od 19 zł. Z kolei podróże ze stolicy do Łodzi, Lublina czy Białegostoku są możliwe już za 14 zł. Oferta obowiązuje również na przejazdy pociągami Pendolino – bilety na połączenia pomiędzy największymi polskimi miastami zaczynają się już od 49 zł.

Co istotne, oferta obejmuje przejazdy w pierwszej klasie – dzięki temu podróże w wyższym standardzie stały się bardziej przystępne. Warto pamiętać, że oferta Promo łączy się także z ulgami ustawowymi, dlatego studenci, seniorzy czy uczniowie podróżują jeszcze taniej.

Oferta jest ograniczona czasowo – potrwa do 28 maja i będzie obowiązywać na przejazdy do końca tego miesiąca. Aby ułatwić wyszukiwanie najtańszych biletów PKP Intercity udostępnia na swojej stronie internetowej zakładkę „Promobilet” – tutaj można znaleźć najlepsze oferty, które pozwolą np. na szybką i ekonomiczną podróż do innego miasta.

Rekordowa frekwencja w pociągach PKP Intercity

PKP Intercity staje się dla wielu Polaków środkiem transportu pierwszego wyboru. Świadczy o tym fakt, że w 2022 roku z usług narodowego przewoźnika skorzystało blisko 59 mln osób, przyczyniając się do najlepszego wyniku przewozowego w historii spółki. Tym samym pobity został rekord z 2019 roku, kiedy pociągami PKP Intercity podróżowało niemal 49 milionów podróżnych. Wyniki z pierwszych czterech miesięcy 2023 roku jasno pokazują, że spółka ma szansę ponownie pobić swój rekord. Od stycznia do kwietnia br. PKP Intercity przewiozło blisko 19 mln pasażerów – to najlepszy wynik w ponad 20-letniej historii PKP Intercity.

Regulamin promocji Dzień Dziecka z PKP Intercity

(PKP Intercity)

error: Nie kopiuj!!!