Dzień Pluszowego Misia i rewelacyjny występ rodziców dla dzieci

W Przedszkolu nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na scenie przedszkola rodzice z grupy I „Krasnale” wystawili dla dzieci przedstawienie muzyczno – teatralne z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Mimo lekkiego stresu przygotowania do występu szły pełną parą, a humory wszystkim dopisywały. Gdy rodzice zaczęli pojawiać się na scenie, przedszkolaki z zapartym tchem oglądały kolejne sceny przedstawienia. Aktorzy chcieli w humorystyczny sposób pokazać dzieciom, że telefonu komórkowego czy komputera nie da się przytulić tak jak misia! Aktorzy – Misie ogłosiły zebranie, na którym szukały rozwiązania trudnej sytuacji, w jakiej się znalazły. Czuły się opuszczone przez dzieci, które coraz częściej wybierają telefon czy komputer zamiast nich. Każda z postaci zagrana została wyjątkowo i oryginalnie. Aktorzy bardzo rozbawili całą publiczność (przedszkolaki, personel placówki) nie tylko sposobem odgrywania poszczególnych ról, świetnie zaśpiewanymi piosenkami, ale również tym, że dzieci mogły się włączyć do zabawy przy takich utworach jak „Niedźwiedź” i „Gruby Krzyś”. Doskonała grę aktorów uzupełniły fantastyczne stroje, makijaże, rekwizyty i utwory muzyczne. Musimy przyznać, że nasi rodzice wykazali się wielką odwagą i pomysłowością w odgrywaniu przyjętych na siebie ról. Przedszkolaki były zachwycone. Wysiłek wszystkich rodziców biorących udział w przedstawieniu został nagrodzony szerokimi uśmiechami dzieci i ogromnymi oklaskami. W tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Mój przyjaciel Pluszowy Miś”. Przygotowane prace były wyjątkowe i przepiękne. Jury miało trudne zadanie, ale musiało wskazać laureatów w dwóch kategoriach wiekowych. A oto wyniki.
Kategoria dzieci 3-4 letnich:
I miejsce – Dobrosława Kalbarczyk,
II miejsce – Blanka Krzysiek
III miejsce – Antoni Grochowski,
Wyróżnienie – Oliwier Kobus.
Kategoria dzieci 5-6 letnich:
I miejsce – Dominik Freimanis,
II miejsce – Weronika Drabkowska,
III miejsce – Antonina Fila,
Wyróżnienie – Marysia Kieszkowska.
Laureaci konkursu otrzymali super nagrody, pozostali uczestnicy upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy naszym Aktorom – Kochanym Rodzicom, którzy skorzystali z zaproszenia do udziału w tym przedsięwzięciu i poświęcili swój czas na przygotowanie przedstawienia dla dzieci. Czekamy na dalsze pomysły, nowe teatrzyki i zapraszamy innych rodziców do współpracy z przedszkolem.
(Małgorzata Małyj, Przedszkole nr 6 w Morągu)