KULTURA I SZTUKAWarmia i Mazury

Elbląg światową stolicą tańca

W Elblągu zakończyła się 21. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” i mistrzostw świata par dorosłych. Wydarzenie wspierał samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

To była prawdziwa uczta dla miłośników tańca. Zgromadzona w Elblągu publiczność mogła podziwiać najlepszych tancerzy świata.

Przez trzy dni (od piątku do niedzieli) pary taneczne z całego świata zaprezentowały się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich przed międzynarodowym gronem sędziowskim.
Nie brakowało zaskakujących rozstrzygnięć, emocjonujących finałów i łez szczęścia. To wszystko przy niesamowitym wsparciu licznie przybyłej publiczności.

W piątek podziwialiśmy zmagania najmłodszych adeptów tańca, sobota upłynęła pod znakiem rywalizacji w Mistrzostwach Świata Par Dorosłych w 10 Tańcach, niedziela zaś to dalszy ciąg zmagań w ramach Polish Open Championships.

Organizator MFT „Baltic Cup”: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu; współorganizatorzy: Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

Wyniki 21. edycji MFT „Baltic Cup”:
https://bit.ly/MFTBalticCup

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!