HALO MORĄG

Emocjonalni turyści bardziej zadowoleni z wakacji

Osoby, które w czasie podróży doświadczają szerokiej gamy emocji – od pozytywnych po negatywne – odczuwają także wyższy poziom zadowolenia – wynika z analizy opublikowanej przez „Journal of Travel Research”.

Do takiego wniosku doszli badacze z Queen Mary University of London, którzy przeanalizowali wyniki ankiety przeprowadzonej online wśród 304 dorosłych Amerykanów (DOI: 10.1177/0047287520919521).

„Turyści, którzy podczas wakacji doświadczali więcej niż jednego stanu emocjonalnego, lepiej oceniali swoje doświadczenia. W grupie tej znalazły się także osoby, które doświadczyły różnego rodzaju negatywnych emocji. Ta różnorodność negatywnych emocji przekładała się na pozytywny odbiór całego doświadczenia, co nie występowało u osób, które odczuwały przez większość czasu głównie jedną negatywną lub pozytywną emocję” – mówi dr Yuansi Hou, autorka analizy.

„Dotychczasowe badania wskazywały, że biura turystyczne powinny robić wszystko, aby ich klienci czuli się przyjemnie i aby nic nie zakłócało tego stanu. Okazuje się, że na zadowolenie klientów bardziej wpływa jednak doświadczanie różnych stanów emocjonalnych. Zamiast sprzedawać same pozytywne emocje, przemysł turystyczny powinien zatem skoncentrować się bardziej na zapewnianiu emocjonalnej różnorodności” – podsumowują autorzy.(PAP)

error: Nie kopiuj!!!