Warmia i Mazury

Europejski Korpus Solidarności dla organizacji pozarządowych

Zaproszenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji publicznych na konferencję dotyczącą możliwości uzyskania dofinansowania projektów w zakresie wolontariatu międzynarodowego lub/i projektów lokalnych w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Konferencja odbędzie się w budynku Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie, ul. Jana III Sobieskiego 9, sala konferencyjna nr 112 w dniu: 27.10.2020 r. w godzinach 10:00 – 13:00.

Jest to program skierowany do organizacji NON Profit. Pomaga młodym ludziom w rozwoju zawodowym i odnalezieniu się na rynku pracy. Przez położenie nacisku na europejski wymiar solidarności, program daje młodzieży wyjątkowe możliwości rozwijania umiejętności interpersonalnych i zdobywania nowej wiedzy, z korzyścią zarówno dla nich, jak i ogółu społeczeństwa.

Chcecie zaprosić do Waszej organizacji wolontariuszy z zagranicy na okres od 2 do 12 miesięcy?

Zgłaszają się do Was młodzi ludzie w poszukiwaniu ciekawych ofert wolontariatu zagranicznego?

Chcecie działać lokalnie, a brakuje Wam funduszy?

W programie m.in.:

Wprowadzenie do Europejskiego Korpusu Solidarności

Przedstawienie możliwości Europejskiego Korpusu Solidarności

Projekty Wolontariatu

Projekty Solidarności

Wniosek o przyznanie Znaku Jakości – założenia, statusy organizacji, kwestie techniczne

Oferta wsparcia organizacji – szkolenia krajowe i międzynarodowe dla organizacji

Spotkanie prowadzone przez ekspertkę zewnętrzną Europejskiego Korpusu Solidarności – Monikę Mrówczyńską. Po spotkaniu istnieje możliwość konsultacji pomysłów na realizację projektów.

Więcej informacji na temat Europejskiego Korpusu Solidarności: www.eks.org.pl

Potwierdzenie przybycia do dnia 17.10.2020 r. pod nr tel. 89 642-98-52 lub na adres e-mail: a.rosloniec@powiat.ostroda.pl

Zaproszenie na konferencję dotyczącą możliwości uzyskania dofinansowania projektów w zakresie wolontariatu międzynarodowego lub/i projektów lokalnych w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności

(Starostwo w Ostródzie)

error: Nie kopiuj!!!