AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Fantastyczny świat podczas Nocy Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu w ramach Nocy Bibliotek zaprosiła do fantastycznego świata.Imprezę rozpoczęło spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą, autorem fantastyki młodzieżowej, między innymi książki „Liceum Ogólnomagiczne”. Jednocześnie młodsze dzieci bawiły się na pokazie Kuchni Molekularnej prowadzonej przez Małgorzatę Kadylak.
Wypożyczalnia dla Dorosłych zamieniła się w Śródziemie, w którym wraz z drużyną Pierścienia uczestnicy przeszli EscapeRoom, by dojść do Mordoru i zniszczyć Pierścień. „Dawno, dawno temu w galaktyce” czyli Gwiezdne Wojny w Nastce, a tam czekało MiniPlanszogranie, Gogle VR, wyścigi robotów i quiz z nagrodami. Na piętrze biblioteki w sali nazwanej Multiwersum, odbywały się warsztaty z tworzenia komiksu, a po nich warsztaty z malowania figurek do gry, które prowadził Adam Pyjor . Sala Wielofunkcyjna zmieniła się w Hogwart. Można tam było stworzyć różdżkę lub pomalować smocze jaja. Najmłodsi czarodzieje korzystali z kącika plastycznego. Chętni uwalniali Zgredka rzucając mu skarpetę, a pilni uczniowie Hogwartu mogli wykazać się wiedzą w quizie na Kahoot! ze znajomości książek o Harrym Potterze. Dodatkową atrakcją była Fotobudka 360. Oddział dla Dzieci zmienił się w krainę „Za górami, za lasami”, w której można było zapleść sobie warkoczyki Roszpunki, pomalować twarz, zdobyć nagrody w quizach z wiedzy o baśniach. W piwnicy czyli Smoczej pieczarze odbyła się sesja Hogwart RPG prowadzona przez mistrzynię gry Weronikę Kowacką. Można był także w spokoju posłuchać czytanej na głos baśni. Za udział w atrakcjach wręczano zdrapki, a wygrane wymieniano w Kramiku Czarownicy na nagrody lub słodycze.

Wydarzenie podsumowuje Elżbieta Dziubińska, dyrektor MBP w Morągu: – To wyjątkowe wydarzenie, które wymaga mnóstwo pracy, zaangażowania całego zespołu, wolontariuszy, sponsorów i oczywiście w tym wszystkim najważniejszy jest pomysł, ale o to się nie martwię, mam bardzo kreatywny zespół, który na tę akcję przygotowuje kilkadziesiąt atrakcji. Zawsze musi być bajecznie, fantastycznie i zabawnie. Tak też było tego roku. Ponad dwieście zadowolonych dzieci i ich rodziców to dla nas największa satysfakcja.

(red./fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!