Federacja FOSa zaprasza na I Bieg Pozarządowy

W niedzielę 29 września o godz. 9:00 na jeziorem Ukiel w Olsztynie wystartuje I Bieg Pozarządowy. Organizatorem jest Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa, która w ten sposób chce pokazać siłę tkwiącą w ludziach działających w organizacjach, a zarazem uczcić swoje 15-lecie.

Zapraszamy na pierwszy w Olsztynie, a może nawet i w Polsce Bieg Pozarządowy pod hasłem O TO NAM BIEGA.
Chcemy w ten sposób pokazać, jaka siła tkwi w naszych organizacjach społecznych, jacy wspaniali ludzie działają. Ale chcemy w ten sposób także uczcić 15 lat Federacji FOSA.
Do biegu zapraszamy nie tylko przedstawicieli organizacji pozarządowych, ale wszystkich wielbicieli biegania czy nawet spacerów. Zatem i mali, i duzi, dziewczyny i chłopaki do biegu, gotowi start! .
Bieg zostanie rozegrany 29 września 2019 w rejonie olsztyńskiej Plaży Miejskiej po ścieżkach CRS Ukiel. Bieg organizowany jest dla dzieci (dystanse od 0,5 do 1,5 km) i dla dorosłych (5 km). I jak twierdzi rzecznik praw osób starszych i maratończyk, Stanisław Brzozowski: „Endorfiny, hormony szczęścia mamy w sobie. Trzeba je tylko wyzwolić. Oderwanie się od pracy, codziennych obowiązków i przyzwyczajeń, każdemu wyjdzie na zdrowie”.
Udział w zawodach całych rodzin, rodziców i dzieci będzie też doskonałą lekcją wychowawczą. Medale po biegu dostaną wszyscy, dla zwycięzców (miejsca I-III) kategorii przewidziano statuetki i nagrody rzeczowe.
Zapisy już ruszyły! Szczegóły imprezy, regulamin i informacje o zgłoszeniach na stronie: https://superczas.pl/biegpozarzadowy2019#main

(rowop)