HALO MORĄG

Ferie zimowe z POLREGIO – 5 miejsc, do których warto pojechać na ferie zimowe

Ferie zimowe już trwają, więc wielu uczniów rzuca w kąt swoje plecaki i zaczyna dwa tygodnie wakacji. Na zimowy odpoczynek jako pierwsi udają się mieszkańcy województw podkarpackiego, łódzkiego, lubelskiego, pomorskiego i śląskiego. Zachęcamy więc do odwiedzenia ciekawych zakątków Polski i skorzystania z ofert promocyjnych POLREGIO. Żeby zaoszczędzić trud wyszukiwania miejsc, przygotowaliśmy 5 propozycji, dla tych którzy chcieliby spędzić ten czas poza domem.

Podhalańską Koleją Regionalną do Zakopanego

Bez zastanowienia pierwszym miejscem, które kojarzy nam się z zimowym wypadem są Tatry. Do Zakopanego najwygodniej dostać się korzystając z Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Połączenie na trasie Nowy Targ – Zakopane pozwala nam uniknąć nerwów związanych ze staniem w korkach na słynnej Zakopiance. To położone u podnóża Tatr malownicze miasto jest idealnym przystankiem dla entuzjastów sportów zimowych. Tłumy turystów przyjeżdżają tu nie tylko ze względu na wyjątkowe trasy narciarskie, ale też dlatego, że odbywają się tu zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, już pod koniec stycznia.

Tatry to nie tylko Zakopane, warto odwiedzić również okolice. W ofercie POLREGIO znajdziemy Bilet turystyczny i mini bilet turystyczny, w cenie 48,00 zł i 39,00 zł, które uprawniają do wielokrotnych przejazdów od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek, a dzięki możliwości korzystania z oferty w tzw. „długie weekendy”, ważność biletu może zostać rozszerzona również na dzień roboczy sąsiadujący bezpośrednio z weekendem. Urocze wzgórza Bukowiny Tatrzańskiej mogą zachwycić pięknymi widokami, a słynne wody termalne zrelaksują po wyczerpującym dniu na stoku. W lutym w Bukowinie odbywa się tu Góralski Karnawał, impreza, w której warto wziąć udział, żeby poznać tatrzański folklor. Ponadto, sąsiednia wieś Białka Tatrzańska jest jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce, dlatego polecamy przetrzeć tam wszystkie szlaki.

Nartostrady dla każdego

Pociągiem „Kamieńczyk” z Poznania dostaniemy się do jednego z największych ośrodków narciarskich w polskich Karkonoszach – Szklarskiej Poręby. Za centrum narciarstwa zjazdowego uważa się Szrenicę, gdzie znajduje się 5 tras zjazdowych, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. W sumie w Szklarskiej Porębie jest prawie 20 km tzw. nartostrad i 20 wyciągów narciarskich, w tym „Karkonosz Express” – najdłuższy i najnowocześniejszy wyciąg tego typu w Polsce, który w ciągu godziny na górę wynosi prawie 2 tysiące osób. Dla entuzjastów sportów zimowych POLREGIO oferuje również trasy do innych ośrodków narciarskich w Polsce, np. Żywiec, Sucha Beskidzka, Krynica-Zdrój, więcej połączeń można znaleźć na stronie POLREGIO – polregio.pl.

Zimą nad morze

Dla fanów relaksu i spokojnych spacerów polecamy wybrać się nad morze. Chociaż nie jest to najpopularniejszy wybór zimą, morze o tej porze roku ma w sobie niezwykły urok, właśnie ze względu na brak tłumów, które latem zdają się niektórym przeszkadzać. Kamień Pomorski zasłynął dzięki złożom borowiny oraz solanek jako miejscowość uzdrowiskowa. Jeśli planujemy wyjazd z dziećmi, warto odwiedzić tam lokalną atrakcję – park miniatur i kolejek. Podróże nad Bałtyk zapewniają pociągi POLREGIO kursujące w ramach stałej oferty, a dzięki specjalnej promocji „Ty i raz, dwa, trzy” możemy podróżować z gronem przyjaciół, aż o 30% taniej.

Wypad do miejskiej dżungli

Na popularny ostatnio „city break”, wszystkim kochającym wypoczynek w dżungli miejskiej polecamy wyjazd do Wrocławia. Szczególnie jeśli podróżujemy pociągiem – warto wysiąść na stacji kolejowej Wrocław Główny, ten monumentalny budynek w stylu gotyku Tudorów powstał w XIX wieku według projektu budowniczego królewskiego Wilhelma Grapowa i skrywa w sobie mnóstwo tajemnic. Jeśli mamy szczęście i pojawimy się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie, to usłyszymy hejnał wrocławski z wieży ratuszowej (w każdą niedzielę o godz. 12:00). Niedaleko Starego Miasta, na ulicy Ryskiej 46c można podziwiać zabytkowe neony z lat 60. i 70. które stały się jedną z największych atrakcji Wrocławia.

Kulinarny szlak

Do piernikowej stolicy Polski – Torunia, warto pojechać o każdej porze roku, jednak to zimą korzenne ciasteczka smakują najlepiej. Zwłaszcza po długim spacerze, na którym odhaczyliśmy z listy wszystkie najważniejsze gotyckie budynki, których nie wypada przegapić. Dla spragnionych kultury na ratunek przychodzi Centrum Sztuki Współczesnej, gdzie można zobaczyć nie tylko aktualną wystawę, ale też najnowsze filmy kina niezależnego i komercyjnego.

Ferie zimowe to nie tylko czas dla fanów nart i snowboardu, to także okazja, żeby odkryć miejsca, które są nam nieznane lub które moglibyśmy odkryć na nowo. Dzięki wspólnej ofercie POLREGIO i PKP Intercity „Razem w Polskę” możemy podróżować bez ograniczeń wszystkimi pociągami obu przewoźników przez cały weekend: od piątku od godz. 19:00 do poniedziałku do godz. 6:00. Dlatego warto skorzystać ferii, które szybką mogą zamienić się w zimową przygodę.

Poza naszymi propozycjami wyjazdów, zapraszamy również na blog POLREGIO „Zmysł podróżowania”, gdzie można znaleźć propozycje podróży pociągami kolei regionalnych do oryginalnych i interesujących miejsc w Polsce.
Bilety POLREGIO można zakupić poprzez system sprzedaży przewoźnika pod adresem polregio.pl oraz aplikację mobilną POLREGIO (na Androida i IOS), w biletomatach, kasach biletowych oraz u obsługi pociągów.

(”Przewozy Regionalne” sp. z o.o. (POLREGIO))

error: Nie kopiuj!!!