Festyn rodzinny w „Promyku”

XXI Festyn z okazji Dni Rodziny odbył się w Domu Dla Dzieci i Młodzieży „Promyk” w Morągu, a dochód z niego zostanie przeznaczony na letni wypoczynek wychowanków.

Na uczestników imprezy czekały m.in.:  smaczne ciasta własnych wypieków, grill, grochówka wojskowa , ekstremalnego OFF ROAD, loteria, odbyły się także konkursy strzelecki i wędkarski. Nie zabrakło także gier i zabaw dla rodzin. Swoje umiejętności artystyczne prezentowali wychowankowie „Promyka”.

Festyn rozpoczął się od przeczytania przez gości  wiersza ” O Grzesiu Kłamczuchu” Juliana Tuwima.

Na festynie nie zabrakło wielu atrakcji, m.in.: szalone zakupy w stoisku odzieżowym „Ciuszek”, ekstremalnego OFF ROAD, loterii. Odbyły się także konkursy strzelecki i wędkarski. Można było także skorzystać z grilla, posilić się grochówką, zajrzeć do kawiarenki na pyszne ciasto.

Na specjalni przygotowanej scenie zaprezentowała się grupy taneczne oraz soliści z „Promyka”.

W przez cały czas trwania imprezy prowadzona była licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na letni wypoczynek wychowanków z „Promyka”.

Gościem specjalnym pikniku była Kornelia Gołębiewska, Miss Warmii i Mazur.

Nie zabrakło także gier i zabaw dla rodzin.

– W nawiązaniu do hasła tegorocznych dni rodziny , staramy się utrzymywać dobre relacje między rodzinami naszych dzieci, pielęgnować, integrować się z mieszkańcami naszej gminy. Festyn wykorzystujemy jako okazję do zbierania na wypoczynek letni dla dzieci, które zostaną w placówce na wakacje. W ub.r. zebraliśmy ok. 10 tys. zł. Kilkoro dzieci wyjechało na zorganizowane wakacje nad jezioro, postali każdy dzień spędzali również nad jeziorem w naszej gminie, gdzie czekały na nich liczne atrakcje – mówi Jolanta Pilcek, dyrektor Domu dla Dzieci i Młodzieży „Promyk” w Morągu.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym impreza mogła się odbyć oraz darczyńcom za ofiarność i okazane serce. (red./fot. dw)