Filmowe piosenki zabrzmią na Warmii i Mazurach

3 Arena Festival film&music” potrwa od 28 do 30 czerwca 2019 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym EXPO Mazury w Ostródzie.

Trzeci Arena Festival film&music w Ostródzie – to spotkania z najlepszymi kompozycjami muzyki filmowej w wykonaniu solistów, z towarzyszeniem ponad 70 osobowej orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

Na festiwalowych koncertach, o filmach i towarzyszącej im muzyce opowie znawczyni sztuki filmowej, dziennikarka i prezenterka RMF Classic – Magda Miśka Jackowska.

Ten największy w północno-wschodniej Polsce festiwal muzyki filmowej organizowany jest przez dwie instytucje kultury województwa warmińsko-mazurskiego: Warmińsko-Mazurską Filharmonię im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie i Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Partnerem strategicznym jest Expo Mazury w Ostródzie.

Główny honorowy patronat nad festiwalem objął marszałek województwa warmińsko-mazurskiego – Gustaw Marek Brzezin.

W roku ubiegłym koncertów festiwalowych realizowanych w halach EXPO Mazury wysłuchało ponad 4,8 tys. osób.

Koncerty festiwalowe w sali Expo Mazury w Ostródzie:

28 czerwca, godz. 19.00 Koncert „Filmowe piosenki” – gościnnie: TRE VOCI – tenorzy nowej generacji
W programie piosenki z filmów w wykonaniu trzech tenorów TRE VOCI z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Usłyszymy m.in. następujące kompozycje: Don’t wanna miss a think z filmu Armagedon , Czterdziestolatek, Nella fantasia z filmu Misja, New York , New York z filmu New York, Moon River z filmu Śniadanie u Tiffaniego , Feeling Good z filmu Siedem dusz, Skyfall z filmu James Bond, Writing’s on The Wall z filmu James Bond , Halleluyah z filmu Shrek , All by myself z filmu Bridget Jones, Mambo Italiano z filmu Mambo Italiano.

29 czerwca, godz.18.00 Koncert „Koncert jak z bajki” – Aurelia Luśnia – śpiew

W programie najpiękniejsze piosenki z bajek w wykonaniu Aurelii Luśni z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Zostaną zaprezentowane m.in. piosenki: Milion gwiazd – z filmu Pinokio, Naprawdę chcę z filmu Mała Syrenka, Twój własny świat – Dzwoneczek, Udało prawie się – Księżniczka i żaba, Nie bój się chcieć – Zwierzogłód, Na dnie morza – Mała Syrenka, Ponad tęczą – Czarnoksiężnik z krainy Oz, Sen co wciąż się śni – Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków, Pól kroku stąd – Viana, Dawne dni – Anastazja, Mam tę moc – Kraina lodu…

30 czerwca, godz.19.00 Koncert pt. „Światowa muzyka filmowa”

Orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego w koncercie wykona największe muzyczne przeboje filmowe. W programie m.in. Siuta z filmy „Kamerdyner” – Antoni Komasa-Łazarkiewicz, temat z filmu Seksmisja – Henryk Kuźniak, temat z filmu Vabank i Vabank II czyli riposta – Henryk Kuźniak, Piękna i Bestia – Alan Menken (ar. Danny Troob), Hollywood Blockbusters ( Hity Hollywood) – James Horner (ar. John Moss), Temat z filmu Park Jurajski – John Williams, Temat z filmu ET – John Williams (ar. Jomes Ployhar), Temat z filmu Superman – John Williams, Temat z filmu Władca pierścieni – Howard Shore (ar. John Whitney), Forest Gump Suite – Alan Silvestri (ar. Calvin Custer), Temat z filmu Gwiezdne wojny – John Williams (ar. Jerry Brubaker), Siedmiu wspaniałych – Leonard Bernstein, Flinstonowie – William Hanna, Joseph Barbara, Hoyt Curtin ( ar. Bob Cerulli)

Gośćmi Festiwali „Arena Festival film&music 2019” będą m.in.:

– Henryk Kuźniak – wybitny polski kompozytor muzyki filmowej, autor m.in. z muzyki do tak znakomitych polskich filmów jak „Vabank” i „Seksmisja”.
– Filip Bajon – jeden z czołowych polskich reżyserów filmowych i teatralnych. Dyrektor Studia Filmowego „KADR”, a ostatnio reżyser obsypanego nagrodami filmu „Kamerdyner”, który był realizowany m.in. na Warmii i Mazurach
– Antoni Komasa- Łazarkiewicz – uznany kompozytor muzyki filmowej, nagrodzony m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodą za najlepszą muzykę do filmu „Kamerdyner” oraz filmu „Wilkołak”.
– Jerzy Kapuściński – dyrektor artystyczny Studia Munka. Opiekun artystyczny wielu znakomitych polskich debiutów filmowych.

Wraz z Fundacją Film Spring Open – Sławomira Idziaka zapraszamy na towarzyszące festiwalowi warsztaty, gdzie pod okiem Marcina Randalla Nowakowskiego, młodzi twórcy będą uczyć się realizacji małych form dokumentalnych. Martin Randall to znany Youtuber, twórca efektów wizualnych. Najlepsze prace wykonane pod jego opieką zostaną zaprezentowane na scenie głównej podczas koncertu finałowego w dniu 30 czerwca 2019.

Kolejnym partnerem Festiwalu jest też Fundacja Legalna Kultura. Wraz z nią będziemy edukować o możliwościach korzystania z dóbr kultury z poszanowaniem praw autorskich twórców.

Ważnym wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi będzie wystawa pt. „Transplantacja – podaruj siebie innym” – Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego d/s Transplantacji „Poltransplant” w Warszawie.

Bilety są dostępne w kasie Filharmonii ( wt.-pt. w godz.10-18.) oraz są do nabycia poprzez stronę Filharmonii https://filharmonia.olsztyn.pl/ oraz na stronę festiwalu https://www.arenafestival.pl/. Zamówienia telefoniczne 89 527 51 75 wew. 134, 135 lub bilety@filharmonia.,olsztyn.pl

(wwim)