AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Finisaż wystawy „ART-time-1” autorstwa Magdaleny Dudzik

W środę,29 stycznia br., o godz. 17:00 w Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu odbędzie się finisaż wystawy „ART-time-1” autorstwa Magdaleny Dudzik. W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie.

Magdalena Dudzik urodzona w Olsztynie, z zawodu specjalistka do spraw reklamy, animator społeczno-kulturalny, plastyk, fotograf. Autorka wielu logotypów firm. Swoje prace wystawiała już w wieku 9 lat w olsztyńskim klubie „Sąsiedzi”, z którym związana jest od 1991 r. Artystka jest również członkiem Plastyków Warmii i Mazur oraz Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków a także założycielką grupy artystycznej Solife’ys (czyt. sołlajf).

Magdalena Dudzik uczestniczyła w licznych plenerach malarskich, m.in. w Rudziskach Pasymskich i Szczawnicy prowadzonych przez Aleksandra Wydorskiego. Jej ulubionym tematem są pejzaże a także portret i abstrakcja. Najczęściej używane techniki to olej, pastel, grafika, akryl oraz ceramika i rzeźba.  Artystka zajmuje się również fotografią – jest członkiem Warmińsko Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR. Na swoich zdjęciach stara się pokazać ich naturalność, radość oraz spontaniczność. Jest autorką zdjęcia opublikowanego w “Naszym Olsztyniaku” w listopadzie 2012r., które następnie umieszczono w tubie czasu pod olsztyńskim ratuszem. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Ma na swoim koncie organizację licznych wystaw, m.in. dla wykładowców Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Za zaangażowanie w kulturę otrzymała liczne dyplomy i podziękowania. Plany – żyć ze sztuką w przyjaźni i z pasji.

Ponadto:

w 2017 r., wraz z grupą „Bieg na 6 Łap”, brała udział w akcji „Zerwijmy Łańcuchy” malując na „żywym płótnie” – twarzach uczestników protestu,

koordynowała wolontariuszy w czasie akcji „Odczaruj stwora na święta” podczas „Choinki z filharmonią” Fundacji Przyszłość dla Dzieci,

w 2017 r. brała udział w projekcie „Stwory nie stwory na Zatorzu czyli opowieści małych bajarzy” prowadzonego przez MOK w Olsztynie.

koordynowała oraz prowadziła zajęcia w MOK dla członków KPA „Sąsiedzi” pod hasłem „Malarskie 5-ki” zakończone dwoma wystawami,

6 grudnia 2017 r. otrzymała nagrodę dla wolontariuszy w kategorii „Serce na dłoni”

w czerwcu 2018 prowadziła plener malarski w Morągu,

w Miejskiej Bibliotece w Morągu przeprowadziła zajęcia dla dzieci pt. „Emocje z dzieciństwa”

w 2018 r. zdobyła pierwsze miejsce w Wojewódzkim przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej w Mrągowie,

w 2019 r. prowadziła warsztaty malarskie w ramach „ Ferii na Zatorzu” ,

koordynowała akcję „Choinka na Zientary” w grudniu 2018 r.

jest pomysłodawczynią i koordynatorką akcji „ Zajączek na Zientary” w kwietniu 2019 r.

zajęła drugie miejsce w konkursie „Kobiece impresje” w GOK Dywity w kwietniu 2019 r.

koordynowała zajęcia pt. „ Plastyczne nie plastikowe wakacje na Zatorzu”, prowadzone dla dzieci z projektu „Nowy zwyczaj – ograniczaj”,

organizowała wystawy indywidualne w 2019 r. in. w  Ostródzie,  olsztyńskiej Galerii „Sowa”, „ U Artystów” – aktualnie do oglądania.

Wystawa dostępna jest dla zwiedzających od 2 do 31 stycznia 2020 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych w godzinach otwarcia działu. Zapraszamy serdecznie.

(MBP Morąg)

error: Nie kopiuj!!!