Gala Finałowa Miss Polski 2019 z morążanką

Gala finałowa wieńcząca 30. edycję Narodowego Konkursu Piękności zbliża się wielkimi krokami. Już 8 grudnia 2019 roku, 24 najpiękniejsze Polki staną do walki o tytuł i koronę Miss Polski 2019, a wśród nich Kornelia Gołębiewska – Miss Warmii i Mazur, pochodząca z Morąga. Przebieg konkursu będzie można śledzić na żywo na antenie Polsatu, od godz. 20.00.

Gospodarzem koncertu finałowego, stanowiącego część Festiwalu Piękna, będzie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, a sama Gala odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Jubileuszowa edycja konkursu Miss Polski będzie miała szczególny charakter, ale dziś jeszcze nie zdradzimy jej szczegółów. Wiadomo już natomiast, że koncert poprowadzą Paulina Sykut- Jeżyna i Krzysztof Ibisz. Materiały archiwalne komentował będzie Zygmunt Chajzer, który 30 lat temu poprowadził pierwszą Galę Miss Polski, natomiast rozmowy z kandydatkami na tzw. backstagu przeprowadzi Agnieszka Hyży.
Poza pięknie zaaranżowanymi pokazami modowych kolekcji, widzowie będący na Gali ale także Ci przed telewizorami, będą mogli posłuchać koncertów polskich gwiazd muzycznych takich jak: Kombii, Grzegorz Hyży oraz czarującej Sylwii Grzeszczak.
Finalistki Miss Polski oprócz korony i tytułu, powalczą także o nagrody o łącznej wartości 100 tysięcy złotych, a także możliwość reprezentowania kraju w najbardziej prestiżowych konkursach piękności na świecie. Skoro mowa o konkursach międzynarodowych: obecnie panująca Miss Polski – Olga Buław, 8 grudnia br., dokładnie w dniu Gali finałowej Miss Polski walczyć będzie w USA o koronę Miss Universe 2019. Tego wyjątkowego dnia z Olgą spotkamy się wyłącznie wirtualnie. Na ten moment nie zdradzamy także, kto przekaże koronę nowej Miss Polski. Niech pozostanie to niespodzianką.

– Właśnie ruszyło głosowanie na Miss Internetu- kandydatka, która zdobędzie największą ilość głosów, dostaje awans do TOP10. Jeśli chcesz pomóc mi zdobyć ten tytuł, wyślij SMS o treści MP.7, na wybrany przez siebie numer ze zdjęcia poniżej (według uznania). Z góry dziękuję za każdy oddany na mnie głos – zachęca Kornelia Gołębiewska.

(org.)