AktualnościHalo MorągWieści z ratusza

Gala konkursu „Odkrywcy natury – Warmia i Mazury” w „Szóstce”

W Przedszkolu nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu odbyła się uroczysta gala podsumowująca Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Odkrywcy natury- Warmia i Mazury”.

Galę rozpoczęły występy artystyczne dzieci z grupy „Pszczółki” oraz „Leśne Ludki”. Następnie  Aneta Turowska dyrektor przedszkola i zaproszeni goście obecni na uroczystości:  Tomasz Orłowski Burmistrz Morąga, Marek Siudak – Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury UM w Morągu,  Łukasz Kogut- Przedstawiciel Warmińsko- Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, Marek Wojtowicz -Przedstawiciel Nadleśnictwa Dobrocin,  Agnieszka Kaczkan- Domarecka wręczyli nagrody laureatom konkursu.

Kategoria dzieci 3-4 letnich:

I miejsce – Zofia Małecka (Przedszkole Samorządowe w Dobrocinie) 4 lata

II miejsce – Kornelia Zdanowicz (Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu) 4 lata

III miejsce – Alicja Obłąk (Przedszkole nr 17 w Elblągu) 4 lata

Wyróżnienia:

Tomasz Widuto (Przedszkole Publiczne nr 1 „STOKROTKA” w Mrągowie) 4 lata

Maria Kaczyńska (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Morągu) 4 lata

Antonina Żuk (Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu) 4 lata

Maria Drobiszewska (Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu) 3 lata

Antonina Ciok (Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu) 3 lata

Kategoria dzieci 5-6 letnich:

I miejsce – Hanna Rędzińska (Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Sątopach) 6 lat

II miejsce – Nina Dzika (Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu) 5 lat

III miejsce – Gabriel Karwaszewski (Przedszkole Samorządowe nr 1 w Pasłęku) 6 lat

III miejsce – Ignacy Kadylak (Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu) 6 lat

Wyróżnienia:

Milena Szawara (Przedszkole Samorządowe nr 1 w Pasłęku) 5 lat

Wojciech Pawłowski (Przedszkole Niepubliczne „Bajkowy Dworek” w Toruniu) 6 lat

Dagna Ujazdowska (Przedszkole Miejskie nr 2 w Braniewie) 6 lat

Alicja Jaskulska (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Morągu) 5 lat

Paweł Jabłoński (Przedszkole w Dobrocinie) 6 lat

Aleksander Kocełak (Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu) 5 lat

Danusia Sadowska (Przedszkole „Jedyneczka” w Morągu) 6 lat

Celem konkursu było promowanie piękna i wartości przyrodniczych Warmii i Mazur, rozwijanie wrażliwości na piękno, które nas otacza, pobudzenie wyobraźni dzieci, prezentację dorobku twórczości plastycznej.

Wpłynęły 173 prace konkursowe. W młodszej kategorii dzieci 3-4 letnich było ich 43, zaś w kategorii dzieci starszych 130. Udział w konkursie wzięły udział placówki z różnych miejscowości m.in. Torunia, Elbląga, Mrągowa, Braniewa, Pasłęka, Sątop, Słonecznika, Bartoszyc, Michałowa, Biesala i Morąga.

Konkurs odbył się pod patronatem: Burmistrza Morąga, Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Dobrocin i Nadleśnictwa Miłomłyn oraz prywatnych firm. (Katarzyna Dutkowska/ fot. arch. przedszkola)