AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

GeniBoty na zajęciach w Przedszkolu nr 6

Dzieci z grupy II „Żabki” oraz VI „Biedronki” z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” uczestniczą w realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Uczymy Dzieci Programować”. Równolegle w obu grupach odbyły się zajęcia z wykorzystaniem GeniBotów, które przedszkolaki otrzymały do bezpłatnego przetestowania dzięki uprzejmości firmy EduSense.

GeniBot to niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Innowacyjny, intuicyjny sposób programowania, niewymagający dostępu do sprzętu komputerowego, doskonale sprawdza się już w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym. Ułożony przy pomocy kart do kodowania program pozwala wprowadzić robota w ruch i sprawić, żeby wykonywał wybraną sekwencję poleceń. Dzięki temu dziecko ma możliwość poznania podstawowych konstrukcji programistycznych. Uczy się jak stosować pętlę, warunki czy funkcje. Praca z robotem to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów.

A jak radziły sobie dzieci z wykonaniem jesiennych zadań z wykorzystaniem GeniBotów, możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach. (Beata Kamińska)

error: Nie kopiuj!!!