Gmina Morąg czwarta w województwie

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się Gala Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego, podczas której uhonorowano szkoły wszystkich szczebli oraz samorządy lokalne, które osiągnęły najlepsze wyniki sportowe w roku szkolnym.  Była to znakomita okazja nagrodzenia najbardziej usportowione środowiska. Poziom współzawodnictwa sportowego z roku na rok jest coraz wyższy. Tym bardziej cieszy, że Gmina Morąg zajęła wysokie 4 miejsce.

Uroczystą galę otworzył przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego na Warmii  i Mazurach, Wacław Wasiela. Podziękował za ciężką pracę oraz ogromne zaangażowanie w rozwój sportu na terenie naszego województwa. Przewodniczący wielokrotnie podkreślał, że nie każdy musi zostać mistrzem, ale każdy powinien spróbować swoich sił w sporcie. Dlatego zadaniem starszego pokolenia, jest stworzenie dzieciom i młodzieży odpowiednich warunków do rywalizacji w sporcie szkolnym oraz realizacja różnych projektów, które zachęcają do treningu.

Podczas spotkania wyróżniono wiele osób zajmujących się sportem w różnych kategoriach. Otrzymane wyróżnienia, puchary, statuetki i dyplomy to bardzo ważny symbol zaangażowania samorządowców, dyrektorów i nauczycieli wychowania fizycznego.
Poziom współzawodnictwa sportowego z roku na rok jest coraz wyższy. Tym bardziej cieszy, że Gmina Morąg zajęła wysokie 4 miejsce. Puchar  i gratulacje odebrał Szymon Steć, Kierownik Referatu Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Morągu. Na ten rewelacyjny wynik złożyła się punktacja zdobyta przez szkoły z terenu naszej gminy. Bardzo wysokie 4 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Morągu. Statuetkę w tej kategorii odebrał Paweł Wyszkowski, wicedyrektor szkoły. 8 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Żabim Rogu, a nagrodę odebrała dyrektor Małgorzata Tolak.

(Referat Sportu)