Warmia i Mazury

Groził pracownicy jednej z organizacji. Usłyszał zarzut

Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi 39- letniemu mieszkańcowi gminy Grunwald, który kierował groźby utraty życia i zdrowia wobec pracownicy jednej z ostródzkich organizacji. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut.

O tym, że to co mówimy i w jaki sposób, może wzbudzić w innych strach, zapomniał jeden z mieszkańców gminy Grunwald. W miniony poniedziałek (27.01) 39- latek korzystał z usług jadłodajni jednej z organizacji w Ostródzie. Podczas pobytu w placówce mężczyzna zachowywał się agresywnie i kierował groźby utraty życia i zdrowia wobec jednej z pracownic. Kobieta obawiając się, że mogą one zostać spełnione postanowiła powiadomić o tym Policję.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Znajdował się pod wpływem alkoholu. Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Jak tłumaczył, miał zły dzień i był zdenerwowany. Jak dodał, żałuje tego co zrobił.

Za swoje zachowanie mieszkaniec gminy Grunwald odpowie przed sądem. Przestępstwo gróźb karalnych zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!