Warmia i Mazury

Groził swojej sąsiadce. Jest akt oskarżenia

Aktem oskarżenia zakończyło się postępowanie przeciwko 41- letniemu mieszkańcowi Ostródy, który oblał okna i drzwi do mieszkania sąsiadki i groził jej podpaleniem. Mężczyźnie grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

Powodem niebezpiecznego zachowania mężczyzny miało być nieporozumienie sąsiedzkie. Podejrzany był przekonany, że jego sąsiadka posiada informacje o tym, kto mógł uszkodzić jego auto na parkingu. Pokrzywdzona była zaskoczona sytuacją i zaprzeczyła, aby była świadkiem uszkodzenia jego samochodu. Wówczas zdenerwowany 41- latek oblał jej okna i drzwi łatwopalną substancją grożąc, że podpali jej mieszkanie, jeśli nie powie mu, kto dokonał szkody parkingowej.

Przerażona kobieta wezwała na miejsce policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali agresywnego mężczyznę i osadzili go w policyjnym areszcie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów kierowania gróźb karalnych w celu zmuszenia pokrzywdzonej do określonego zachowania. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz policjanci sporządzili w tej sprawie akt oskarżenia, który trafi do sądu. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!