Groził używając broni

Do policyjnego aresztu trafił 22-letni mieszkaniec gminy Morąg, który podczas imprezy przyłożył koledze do głowy pistolet na naboje CO2 a wszystko dlatego, że domownicy postanowili zakończyć wcześniej spotkanie. Teraz mężczyzna ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.

W minioną środę (13.03.2019r.) około godziny 19:00 oficer dyżurny morąskiego komisariatu został powiadomiony o tym, że w jednej z miejscowości w gminie Morąg młody mężczyzna grozi pistoletem swojemu koledze. Dyżurny na miejsce natychmiast wysłał policjantów. Po przybyciu na miejsce okazało się, że opisywana sytuacja rzeczywiście miała miejsce. 22-letek przyjechał do swoich znajomych w odwiedziny. Po jakimś czasie jeden z domowników postanowił zwrócić uwagę głośno zachowującym się gościom.  22-latek zezłościł się na niego, poszedł do swojego samochodu i przyniósł pistolet na naboje CO2 z metalowymi kulkami i groził nim jednemu z niezadowolonych domowników.

Policjanci zatrzymali agresora i osadzili go w policyjnym areszcie. Wczoraj młody mieszkaniec gminy Morąg usłyszał zarzuty. Nie przyznał się do zarzucanych czynów. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Kodeks karny za to przestępstwo kierowania gróźb karalnych przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda/ fot. zdjęcie jest ilustracją do tekstu)