„I Ty możesz zostać policjantem”- ruszył cykl spotkań z młodzieżą

Ruszył cykl spotkań informacyjnych dla uczniów szkół średnich, zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Ostródzie. Pierwsze, inauguracyjne spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu.

Zawód policjanta to służba i wymaga od kandydatów określonych predyspozycji i umiejętności. Ważna jest również chęć niesienia pomocy innym oraz pracy na rzecz społeczeństwa. Służba niesie ze sobą wiele satysfakcji, jednak należy również pamiętać o tym, że często wymaga podejmowania trudnych wyzwań.

Podejmując służbę w policji trzeba być odważnym, silnym psychicznie i odpornym na stres. Jednak, jednocześnie jest to zawód dający wiele satysfakcji, a wdzięczność osób, którym udzieliło się pomocy bywa bezcenna.

Wczoraj (08.10) ruszył cykl spotkań informacyjnych pt. „I Ty możesz zostać policjantem” zainicjowany przez funkcjonariuszy oraz specjalistę działu kadr ostródzkiej komendy.

Jako pierwszych, przedstawiciele ostródzkiej komendy odwiedzili uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu. Podczas spotkania specjalista działu kadr przedstawiła młodzieży, jak wygląda rekrutacja do służby w Policji, jakie wymagania należy spełnić, by dostać się do tej formacji i na czym polegają poszczególne etapy doboru.

Następnie policjanci opowiedzieli, na czym polega ich praca. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda służba technika kryminalistyki, policjanta Zespołu ds. Wykroczeń i Organizacji Służby oraz oficera prasowego.

Młodzież mogła skorzystać również z ulotek przygotowanych przez specjalistę działu kadr ostródzkiej komendy, które zawierają wszystkie niezbędne informacje dla kandydatów do służby w policji.

(KPP Ostróda)