„I Ty możesz zostać policjantem” – trwa cykl spotkań z młodzieżą

„I Ty możesz zostać policjantem” to cykl spotkań informacyjnych dla uczniów szkół średnich, zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Ostródzie. Podczas spotkań z przedstawicielami ostródzkiej komendy młodzież ma okazję dowiedzieć się m.in. na czym polega praca funkcjonariuszy, jakie wymagania należy spełnić by zostać policjantem oraz o tym, jak wygląda rekrutacja do policji.

Wraz z początkiem wiosny ruszył cykl spotkań informacyjnych pt. „I Ty możesz zostać policjantem” zainicjowany przez funkcjonariuszy oraz specjalistę działu kadr ostródzkiej komendy. Do tej pory policjanci odwiedzili 5 szkół. W spotkaniach uczestniczyło ponad 250 uczniów. Podczas spotkań młodzież ma okazję dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja do służby w policji, jakie wymagania należy spełnić, by dostać się do tej formacji i na czym polegają poszczególne etapy doboru. Uczniowie w progach swojej szkoły oprócz specjalisty działu kadr ostródzkiej komendy gościli również  dzielnicowych i policjanta ruchu drogowego, którzy opowiadali o ścieżce swojej kariery i pracy w policji.

Spotkanie z młodzieżą, to również doskonała okazja do tego aby poruszyć tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. (KPP Ostróda)