AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

III edycja konkursu Najbezpieczniejszy młody kierowca

Dla młodych kierowców, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ruchu drogowego, jak również promować bezpieczną jazdę, Polski Związek Motorowy, wraz z partnerami, zorganizował konkurs pn. „Najbezpieczniejszy Młody Kierowca”.

Partnerem merytorycznym przedsięwzięcia jest Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W konkursie może wziąć udział każdy kierowca w wieku 18-26 lat (w poprzednich edycjach przedział wieku wynosił 18-24 lata). Wystarczy do 21 sierpnia 2020 r. wejść na stronę: www.najbezpieczniejszymlodykierowca.pl, zapoznać się z regulaminem i rozwiązać test składający się z 30 pytań wielokrotnego wyboru.

Pytania obejmują następujące zagadnienia:

przepisy ruchu drogowego,

pierwsza pomoc przedmedyczna,

największe zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego,

ekojazda,

zachowanie w sytuacjach krytycznych.

Do dalszych eliminacji wyłonionych zostanie 30 osób, które prawidłowo odpowiedziały na największą liczbę pytań w najkrótszym czasie. Półfinał konkursu – test z umiejętności praktycznych, odbędzie się 30 sierpnia 2020 r. na Torze Poznań.

Dwa początkowe etapy konkursu pozwolą na wyłonienie 3 krajowych zwycięzców, natomiast finał pn. „FIA Region I International Best Young Driver”, będzie miał już rangę europejską. W tym roku zostanie zorganizowany w Polsce, 17 października 2020 r., na terenie Toru Modlin.

(BRD KGP)

error: Nie kopiuj!!!