AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

„Inaczej?” – twórczość Wiolety Wojtkiewicz

Niezwykłą wystawę pt. „Inaczej?” Wiolety Wojtkiewicz można obejrzeć w Galerii Młodego Artysty w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, do 14 lutego 2022 r. Autorka prac jest osobą niewidomą od urodzenia.

Wyjątkowa wrażliwość połączona z niespożytą energią pozwoliły odkryć autorce bliski tylko sobie rodzaj ekspresji twórczej, efektem której jest ogromny zbiór prac plastyczno – rękodzielniczych. Działania plastyczne, będące początkowo tylko zabawą, z czasem stały się nieodzownym sposobem wyrażania siebie, pretekstem do budowania porozumienia z ludźmi i ich poznania. To właśnie ludzie są inspiracją dla Wiolety Wojtkiewicz.

Prace powstawały na papierze, gdzie kontury zostały obrysowywane za pomocą igły i nici. Wystawa obejmuje pierwsze prace artystki, którymi są dłonie, a także postacie przedstawione celowo w sposób zniekształcony, bywają karykaturami lub też obrazem fascynacji i sympatii. Artystka poprzez swoją twórczość wyraża różne emocje: radość, miłość, smutek, rozpacz, a także zachwyt.

Wioleta Wojtkiewicz urodziła się w Elblągu w 1989 r. Od szóstego roku życia do ukończenia Szkoły Podstawowej przebywała w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach, w Elblągu ukończyła Gimnazjum nr 9 i IV Liceum Ogólnokształcące. Następnie ukończyła Szkołę Policealną Integracyjną Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie. W 2014 roku otworzyła swój Gabinet Masażu Leczniczego. Obecnie jest studentką I roku Pedagogiki w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

(red./MBP Morąg)

error: Nie kopiuj!!!