Informacja dla osób wnioskujących o dowód osobisty

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że wszystkie dowody osobiste, które zostaną wydane na podstawie wniosków złożonych od 4 marca 2019 r. będą miały warstwę elektroniczną. To zmiana wymagająca technicznych prac serwisowych.

WAŻNE: jeżeli złożysz wniosek o nowy dowód osobisty przed 4 marca 2019 r., otrzymasz dowód osobisty bez warstwy elektronicznej.
1.Jeśli chcesz złożyć wniosek o dowód osobisty przed 4 marca online – zrób to możliwie jak najszybciej.
Od środy 27 lutego 2019 r., ze względu na prace techniczne, czasowo wyłączymy tę możliwość. Ponownie wnioski online będzie można składać od poniedziałku – 4 marca 2019 r.
Składając wniosek online, warto wpisać swój numer telefonu – w razie konieczności urzędnik będzie mógł do Ciebie zadzwonić i wyjaśnić ewentualne wątpliwości.
2.Jeśli chcesz złożyć wniosek o dowód osobisty przed 4 marca w urzędzie – zrób to jak najszybciej.
WAŻNE! W piątek 1 marca od godz. 12.00, w związku z zaplanowanymi pracami wdrożeniowymi, nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że tego dnia wnioski o dowód będą przyjmowane do godz. 11.30. Od godz. 12.00 do zamknięcia urzędu nie będziesz miała/ miał możliwości załatwienia również pozostałych spraw dotyczących dowodu osobistego – nie odbierzesz gotowego, już spersonalizowanego dokumentu.
Dlatego nie odkładaj tych spraw na ostatnią chwilę, załatw to już dziś!

Szczegóły: :

https://obywatel.gov.pl/dokumenty-i-dane-osobowe/informacja-dla-osob-wnioskujacych-o-dowod-osobisty?fbclid=IwAR2-Wk1W58z8_J1FB_WVJ4Ho8Q3mV2Vp-BM5Xboe4pssnjy1P8fBX_o6pts

(UM Morąg)