AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Informacja o funkcjonowaniu morąskiej pływalni

Informacja Burmistrza Morąga o funkcjonowaniu Pływalni „Morąska Perła” I półrocze 2020 roku.

Pływalnia „Morąska Perła” w Morągu istnieje od grudnia 2015 r. Obiekt czynny jest w godzinach od 6.00 do 21.00 w dni powszednie oraz od 11.00 do 21.00 w soboty, niedziele i święta. Wyjątek stanowi sezon turystyczny, w którym pływalnia cały tydzień czynna jest w godz. od 11:00 do 21:00. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju obiekt Pływalnia „Morąska Perła” był nieczynny od dnia 12.03.2020 r. do dnia 11.06.2020 r.

Pływalnia „Morąska Perła” składa się z basenu pływackiego 25 x 12,5 m o głębokości 2,00 m, z sześcioma torami, w tym 2 tory z podnoszonym dnem z możliwością zmniejszenia głębokości nawet do 50 cm, basenu rekreacyjnego, basenu zewnętrznego, jacuzzi, zjeżdżalni, strefy saun, i solarium. Pływalnia jest obiektem w pełni przystosowanym do obsługi osób niepełnosprawnych. Posiada ciąg szatniowy, natryski oraz toalety umożliwiające bezproblemowe korzystanie przez niepełnosprawnych. Kompleks szatniowo — sanitarny posiada system natrysków i szafek sterowanych elektronicznie, a zainstalowany system monitoringu gwarantuje bezpieczeństwo korzystającym. Obiekt posiada elektroniczny system obsługi klienta.

Pływalnia „Morąska Perła” prowadziła różnego rodzaju zajęcia w wodzie tj. Aqua Aerobik oraz Aqua Bike. Skorzystało z nich ok. 470 osób. W każdy pierwszy weekend miesiąca klienci pływalni mogli korzystać z promocji „Morąg Pływa”. Przez pierwsze półrocze zostało sprzedanych 1 990 biletów. Od początku 2020 roku prowadzone były również zajęcia pn. „Gimnastyka dla Seniora” z zajęć skorzystało 80 osób. Podczas ferii zimowych odbył się 5-cio dniowy turnus pn. „Gry i zabawy połączone z nauką pływania”. Zajęcia były skierowane do dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Z zajęć skorzystało 17 osób. W dniu 8.03.2020 r. z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy promocję na bilet obejmujący wejście na basen i saunę dla wszystkich kobiet. Łącznie z promocji skorzystało 49 osób. Pływalnia „Morąska Perła” współpracowała z trzema prywatnymi szkółkami nauki pływania, które wynajmowały tory oraz zakupywały bilety wstępu dla swoich kursantów.

Z Pływalni „Morąska Perła” w ramach zajęć wychowania fizycznego od stycznia do marca 2020 r. skorzystało 824 uczniów ze szkół z terenu Gminy Morąg. Byli to uczniowie klas IV Szkół Podstawowych.

PROMOCJA – Drukowane były plakaty oraz ulotki promocyjne. Informacje umieszczane były na stronach internetowych www.basen.morag.pl oraz www.facebook.com/MoraskaPerla. Wszystkie promocje oraz działania rozsyłane były do lokalnych mediów. W czerwcu 2020 r. rozpoczęliśmy grupowy Wakacyjny Kurs Nauki Pływania dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat oraz zajęcia indywidualne. Corocznie zajęcia dla dzieci cieszą się dużym zainteresowaniem.

W obiekcie honorujemy karty tj. MultiSport i FitProfit, OK System. Skorzystało z nich łącznie 1 542 osoby.

Klienci pływalni posiadający Kartę Dużej Rodziny mają możliwość skorzystania z 20% rabatu na bilety jednorazowe. Przez 6 m-cy zostało udzielonych 854 rabatów.

Mieszkańcy oprócz basenu korzystali także z siłowni zewnętrznej oraz wewnętrznej, saun oraz z solarium. Obiekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Morąg oraz osób spoza terenu gminy. Łącznie z obiektu Pływalni „Morąska Perła” skorzystało 29 608 osób.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną (COVID — 19) w Polsce, liczba osób korzystających z Pływalni „Morąska Perła” w I półroczu 2020 r. była znacznie mniejsza. Przez blisko 3 m-ce pływalnia była wyłączona z użytkowania. Na ten czas przesunęliśmy obowiązkową przerwę technologiczną, która była zaplanowana na II połowę czerwca 2020 n W trakcie, gdy obiekt był zamknięty przeprowadziliśmy szereg prac serwisowych, naprawczych oraz prace porządkowe wraz z całkowitą wymianą wody w nieckach basenowych. Dodatkowo zadbaliśmy o teren wokół obiektu. Aby zminimalizować koszty do prac porządkowych zaangażowaliśmy pracowników pływalni. W celu uatrakcyjnienia obiektu zakupiliśmy i zamontowaliśmy telewizor w głównym holu, na którym wyświetlane są slajdy z cennikiem oraz aktualnymi promocjami. Jako obiekt stale współpracujemy z licznymi firmami. Jedną z nich jest Benefit System S.A., która zajmuję się sprzedażą kart sportowych. W ramach wieloletniej współpracy w/w firma (w zawiązku z epidemią) wyszła z propozycją wsparcia naszego obiektu, aby pomóc nam dostosować obiekt do aktualnych wymogów reżimu sanitarnego. Oferta współpracy jest w trakcie realizacji. Pomimo panującej epidemii otworzyliśmy obiekt Pływalni „Morąska Perła” od dnia 12.06.2020 r. zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego. Przygotowaliśmy również ofertę na sezon turystyczny.

(UM Morąg)

error: Nie kopiuj!!!