IV Rekreacyjny Rajd Rowerowy już za nami!

Pochmurną niedzielę spędziliśmy bardzo aktywnie, przemierzając na rowerach malowniczą Gminę Morąg w ramach IV Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego „Nieznane Miejsca w Gminie Morąg”. Pogoda nie zapowiadała się optymistycznie ale prawie do samego końca nam dopisała.

Pobiliśmy rekord. Przekroczyliśmy magiczną liczbę 100 uczestników!
Cieszymy się, że do naszej rajdowej ekipy dołączają coraz to nowe osoby, ale również bardzo miło widzieć nam na każdej wycieczce te same, znajome twarze.

Razem z 104 uczestnikami wybraliśmy się na ok. 24 kilometrową wycieczkę, aby wspólnie odkryć kolejne Nieznane Miejsca w Gminie Morąg!
Trasa naszego rajdu, którym przewodził pełen wiedzy i ciekawostek Paweł Adamczyk, przebiegała m. in. przez Maliniak, Jurki, Niebrzydowo Wielkie, Gulbity i Bogaczewo. W każdym z tych miejsc, a także na przystankach pomiędzy, uczestnicy mogli posłuchać wielu ciekawych historii. Sami jesteśmy pod wrażeniem, jak bogatym historycznie i przyrodniczo regionem jest Gmina Morąg! W trakcie rajdu zostaliśmy wspaniale ugoszczeni w Przystani Żeglarskiej KEJA w Bogaczewie, gdzie czekało na nas ognisko z kiełbaskami

W tym miejscu tradycyjnie skierujemy kilka słów podziękowania:
Przede wszystkim bardzo dziękujemy wszystkim naszym uczestnikom, za to że nam zaufaliście i to właśnie z nami spędziliście ten niedzielny dzień. Mamy nadzieję, że bawiliście się co najmniej tak dobrze jak my!
Dziękujemy naszemu niezastąpionemu przewodnikowi Pawłowi Adamczykowi, po raz kolejny zostaliśmy uraczeni niezwykłymi historiami i nieznanymi faktami.
Gorące podziękowania składamy również dla Cezarego Brędowskiego i Morąskiego Klubu Żeglarskiego KEJA w Bogaczewie za przemiłe przyjęcie i zorganizowanie nam ogniska. Trzeba przyznać, że Przystań Żeglarska KEJA jest bajecznym miejscem!
Dziękujemy również Romanowi Szawłowskiemu za opiekę techniczną i błyskawiczną pomoc przy drobnych awariach oraz Renacie Ziomek, która czuwała nad bezpieczeństwem naszych uczestników!

Jeżeli nie macie jeszcze dosyć naszych wypraw rowerowych, to 4 sierpnia zapraszamy na IV Rekreacyjny Rajd Rowerowy po Gminie Łukta „Rowerowa Łukta”! Rajd finansowany był z budżetu Gminy Morąg! (Relację przygotowała „Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Nieodkrytych Tajemnic”)