IV Rekreacyjny Rajd Rowerowy „Łukta Aktywnie”

IV Rekreacyjny Rajd Rowerowy „Łukta Aktywnie” już za nami! Tym samym z żalem ale i ogromną satysfakcją kończymy nasz tegoroczny sezon rajdowy.

Kochani uczestnicy, zaczniemy od kilku słów do was. Jest nam bardzo miło, że kolejny raz nam zaufaliście i wybraliście się z nami na wycieczkę po przepięknej Gminie Łukta. Zawsze mogliśmy liczyć na waszą obecność, ale tak wysoka frekwencja była dla nas bardzo pozytywnym zaskoczeniem – na starcie przy Fundacji Rozwoju Regionu Łukta stawiło się blisko 90 osób! Tak duża grupa zawsze jest ogromnym wyzwaniem dla organizatorów, ale musimy Państwu bardzo podziękować – tak zdyscyplinowanej grupy dawno nie mieliśmy. Odcinki szosowe, które musieliśmy pokonywać w grupach (zielonej, żółtej, niebieskiej i „tej dziwnej różowo-czerwonej” przejechaliśmy płynnie, pilnowaliśmy nawzajem swoich grupek dzięki czemu całą trasę przejechaliśmy bez większych problemów. Dodatkowo bardzo sympatyczna i rodzinna atmosfera, która udzielała się w czasie jazdy jak i na ognisku, sprawiła że był to jeden z tych Rajdów, które będziemy wspominać ze szczególną radością.

W imieniu Urzędu Gminy Łukta, razem z nami uczestników przywitała pani sekretarz Iwona Korwek. Naszym przewodnikiem po raz kolejny była niezastąpiona na terenie Łukty (i nie tylko) Ilona Grabowska. Wspólnie z panią przewodnik, która w czasie przystanków dzieliła się z nami swoją wiedzą, przemierzyliśmy ok 20 km. trasę po malowniczej Gminie Łukta – trasa prowadziła m. in. przez samą Łuktę, Wynki, Dąg, Plichtę, rezerwat Sosny Taborskie oraz sam Tabórz, gdzie odbyło się nasze tradycyjne ognisko. Dzięki uprzejmości i gościnie sołtysa Taborza, pana Dariusza Nadolnego, nasi uczestnicy mogli w przepięknych okolicznościach upiec kiełbaski, odpocząć, a przede wszystkim zintegrować się i nawiązać nowe znajomości – i o to chodzi! Najmłodsi rajdowicze mogli sprawdzić swoją wiedzę o Gminie Łukta i jej przyrodzie w czasie konkursu. Dzieci pilnie słuchały pani przewodnik i dzięki temu każde z nich otrzymało miły upominek

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy:

– Ilonie Grabowskiej za wyczerpujące opowieści o Gminie Łukta a także za liczne dodatki edukacyjne

– pani sekretarz Iwonie Korwek za udział w rozpoczęciu Rajdu

– Dariuszowi Nadolnemu, sołtysowi Taborza za ugoszczenie naszej licznej gromady na ognisku

– Romanowi Szawłowskiemu za pomoc i opiekę techniczną nad uczestnikami Rajdu

– Renacie Ziomek za opiekę medyczną w czasie Rajdu

I jeszcze raz wam nasi drodzy Rajdowicze – bez Was nic by nie wyszło. Do zobaczenia na Rajdach w przyszłym roku!

Rajd dofinansowany był z budżetu Gminy Łukta.

(Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Nieodkrytych Tajemnic”)