IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SŁONECZNIKU

W tym roku, do akcji  zgłosiło się 5,862 szkół z całego Świata! Jedną z nich była również Szkoła Podstawowa im. Heleny Ponieważ w Słoneczniku. World Multiplication Table Day – to bezpłatna akcja edukacyjna.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.  Przed egzaminami uczniowie aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w formie zabawy:  „Hasło dnia” oraz z gier z wykorzystaniem kart. Cała akcja przebiegała pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, jak starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Wszyscy uczniowie z klas III – VIII przystąpili do 2-minutowego egzaminu z tabliczki mnożenia. Najszybsi i oczywiście bezbłędnie odpowiadający walczyli o miejsca w ścisłym finale. Pozostali, którym nie udało się za pierwszym razem mieli szansę na podejście jeszcze raz do egzaminu podczas przerw, na których p. Barbara Ostojska i p. Joanna Andrzejczak – Wojcinowicz grały z uczniami w „tabliczkowe” karty. Do stolika tłumnie podchodzili uczniowie zaciekawieni nowym sposobem egzaminowania.

Później nastąpiło oficjalne podsumowanie akcji i wręczenie nagród. Mistrzami Tabliczki Mnożenia w naszej szkole zostali:

Klasa III –Magdalena Sprawka,

Klasa IV – Amelia Kacprzak,

Klasa V – Dominik Polakowski,

Klasa VI – Hubert Kempa,

Klasa VII – Angelika Niekochańska,

Klasa VIII – Emilia Muszyńska.

Uczniowie zostali nagrodzeni voucherami na pizzę z morąskich restauracji, za które serdecznie dziękujemy sponsorom.

Akcja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia ukazuje, jak chętnie uczniowie angażują się w sytuacje, które w procesie uczenia wykorzystują zasady grywalizacji.  Motywacja i radość uczniów są najlepszą nagrodą za trud, który my nauczyciele wkładamy w szkolną codzienność. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim, którzy zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia życzymy w przyszłym roku aby zostali Mistrzami, a na lekcjach matematyki świecili przykładem. Pamiętajcie, że znajomość tabliczki mnożenia ułatwia matematyczne zmagania.

(Joanna Andrzejczak – Wojcinowicz)