KULTURA I SZTUKAWarmia i Mazury

JAK NAJDALEJ STĄD hitem NETFLIXA

Zdobywca 11 nagród krajowych i zagranicznych najnowszy film Piotra Domalewskiego JAK NAJDALEJ STĄD stał się hitem NETFLIXA.

To znany z wyjątkowo bogatej oferty seriali i filmów fabularnych internetowy kanał telewizyjny.

Wśród najczęściej oglądanych filmów obraz Domalewskiego zajmuje  w Netflixie czwarte miejsce i pierwsze spośród polskich produkcji prezentowanych w tym kanale.

JAK NAJDALEJ STĄD jest kinem drogi.17 letnia Ola z Olsztyna rusza na własną rękę do nieznanego kraju po ciało zmarłego tragicznie ojca. Jest to podróż życia, podróż w nieznane. W Irlandii pozna inny świat i ludzi, którzy odmieniają jej podejście do życia.

Odtwórczyni głównej roli Zosia Stafiej, dziś studentka III roku Wydziału Aktorskiego łódzkiej filmówki została odkryta w drodze ogólnopolskiego castingu, w którym uczestniczyło ponad tysiąc dziewcząt. Za tę brawurowo zagraną rolę otrzymała nagrodę na 45.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz na MFF w Indiach i Dublinie.

W obsadzie filmu mamy więc połączenie młodego oddechu z doświadczeniem wybitnych aktorów jak Kinga Preis czy Arkadiusz Jakubik.

Film jest koprodukcją polsko-irlandzką. Producentem polskim jest Akson Studio. Autorem zdjęć podobnie jak w „Cichej Nocy” jest Piotr Sobociński jr. Zdjęcia kręcono zimą i wiosną 2019 roku w Olsztynie, Warszawie i Dublinie. Film otrzymał dofinansowanie z Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego. W Olsztynie film miał prapremierę we wrześniu 2020 roku. W kilka dni po tym odbyła się  światowa premiera na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian.

Bardzo się cieszę z kolejnych sukcesów  Piotra Domalewskiego i naszego w tym udziałupowiedział marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. – Ten niezwykle utalentowany reżyser w jakimś sensie jest nasz. Tu debiutował obsypaną nagrodami CICHĄ NOCĄ i tu zrealizował swój kolejny znakomity film JAK NAJDALEJ STĄD. A myśmy ufając jego talentowi wsparli finansowo obydwie produkcje.

(wwim)

 

error: Nie kopiuj!!!